Dobiegły końca prace związane z nowym zagospodarowaniem terenów zielonych w Milanówku. Z końcem stycznia otwarty został największy ze skwerów w centrum miasta, znajdujący się za Pomnikiem Bohaterów na Placu Starzyńskiego.

Teren ten był przedtem praktycznie niewykorzystany, niedostępny dla mieszkańców. Zmienił się jednak nie do poznania. Największym obiektem, który tam powstał, jest amfiteatr wraz ze ścianką wspinaczkową dla dzieci. Sąsiaduje ona z nowym placem zabaw, którego atrakcje rozstawiono na całym terenie. Prowadzą do nich ekologiczne ścieżki, wokół których stoją liczne ławki i obiekty małej architektury.

Skwer dostępny jest już dla wszystkich mieszkańców. Co Państwo o nim sądzą? Oficjalne otwarcie planowane jest na pierwszy dzień wiosny!

Warto przypomnieć, że w ramach projektu, oprócz ośmiu skwerów, zrewitalizowano teren Parku Lasockiego oraz tereny zielone na Turczynku. Zmieniło się również otoczenie głównych ulic, wzdłuż których zrealizowano nowe nasadzenia. W ramach projektu wykonawca zobowiązany jest do utrzymania roślin przez najbliższe lata.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Czekamy na wiosnę!


To może Cię zainteresować: