Tegoroczny początek wiosny obfitował w bardzo zmienną pogodę, niemniej organizatorom milanowskiego przywitania wiosny niemal idealnie udało się wstrzelić w okienko bez opadów. Wydarzenie to było jednocześnie zwieńczeniem projektu zagospodarowania terenów zielonych.

Plac zabaw otworzył symbolicznie wraz z dziećmi Burmistrz Piotr Remiszewski. Towarzyszyło temu wiele atrakcji. Liczne animacje, gry, Koło Fortuny Straży Miejskiej, duży strażnik o imieniu Benio wraz z koszyczkiem z łakociami i oczywiście wiele różnych urządzeń gwarantujących dzieciom poprawę ich sprawności fizycznej. To wszystko w ramach powitania wiosny w Milanówku.

Należy dodać, że na najmłodszych czekały jeszcze bańki mydlane, zabawy z animatorką, malowanie na folii. Wydarzenie wieńczyć miał pokaz artystyczny w wykonaniu „pracowni cyrkowej” w nowym amfiteatrze. Niestety, przerwał go ulewny deszcz. Warto więc dodać, że Burmistrz Piotr Remiszewski ma w planach zadaszenie sceny i miejsc dla publiczności nad amfiteatrem.

Milanówek coraz bardziej rozkwita. Czekamy na ciepłe, wiosenne dni, by zobaczyć efekt zeszłorocznych prac. Zaniedbany i niewykorzystany do tej pory teren na placu Starzyńskiego wygląda imponująco, podobnie jak zaaranżowana na nowo przestrzeń przed urzędem miasta. Liczne skwery z pergolami mają potencjał, by stać się w letnie upały miejskimi wyspami zieleni. Mamy nadzieję też, że park Lasockiego i tereny Turczynka zostaną jednymi z ulubionych celów spacerów mieszkańców.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Powitanie Wiosny na nowym placu zabaw


To może Cię zainteresować: