Wczoraj mieliśmy przyjemność uczestniczyć w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego parku handlowego Retalia. Dzięki tej inwestycji już jesienią tego roku mieszkańcy Grodziska Maz. i okolic będą mogli zrobić zakupy w nowych sklepach sieci Piotr i Paweł, CCC, Pepco czy Rossmann.

Obiekt powstaje w bardzo dogodnej lokalizacji przy ulicy Królewskiej 48, pomiędzy ul. Piaskową, a ul. Na laski, którą wielu mieszkańców Grodziska omija korki w centrum miasta. Nieopodal znajduje się Biedronka.

Od czasu likwidacji sieci Marcpol, poza marketem Carrefour i dyskontami Biedronka czy Lidl, w Grodzisku nie było przedstawiciela żadnej sieci dużych marketów. Dlatego na pewno wiele osób ucieszy fakt, że głównym najemcą obiektu będą delikatesy Piotr i Paweł. Dzięki temu oprócz codziennych zakupów, będzie można kupić wiele towarów, po które trzeba było jechać do Warszawy lub Brwinowa.

Park handlowy Retalia budowany jest według projektu ARCHI-GRAF. Wykonawcą generalnym jest spółka BUDREM. Jeszcze przed rozpoczęciem budowy wynajęto większość powierzchni. Oprócz Piotra i Pawła najemcami będą sieci CCC, Pepco, Rossmann i Optyk Tondryk.

Otwarcie obiektu planowane jest na jesień tego roku. Warto zaznaczyć, że spółka deweloperska Retalia, jest lokalnym deweloperem z polskimi udziałowcami. Jest to pierwszy obiekt tego typu budowany przez tę spółkę, ale w najbliższym czasie planowane są kolejne inwestycje w okolicach Warszawy i w stolicy.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Nowy park handlowy w Grodzisku Mazowieckim!


To może Cię zainteresować: