W ostatnią niedzielę, 10 lipca, mieszkańcy Grodziska i okolic byli zaproszeni na drugi koncert z cyklu Klasyka w Parku, w wykonaniu  Zespołu „Sentido” - „Osiecka orientalnie”. Koncert odbył się wprawdzie nie w Parku Skarbków, ale z powodu grożącego deszczu - w wypełnionej po brzegi sali widowiskowej Mediateki. Wiele osób stało, a niektórzy siedzieli na podłodze. To pokazuje jak spragnieni jesteśmy „żywego” kontaktu z kulturą.

W trakcie koncertu usłyszeliśmy między innymi wielkie przeboje Osieckiej (jej teksty lub tłumaczenia): Nie żałuję, Niech żyje bal, Kiedy mnie już nie będzie, wzruszające Miasteczko Bełz (muzyka Alexander Olshanetsky), oraz na bis Grajmy Panu, wykonywaną często przez Annę Szałapak „białą damę krakowskiej Piwnicy pod Baranami”. Artyści swój koncert rozpoczęli kompozycją Katarzyny Gaertner.

Zespół „Sentido” w wyjątkowym projekcie muzycznym „Osiecka orientalnie” nadał znanym tekstom Agnieszki Osieckiej nowe brzmienie, świeżą jakość.

Zespół wystąpił w składzie: Edyta Krzemień –wokal, aktorka i wokalistka teatralno-musicalowa, która jeszcze w tym roku wyjeżdża do Kanady (można tylko żałować, że opuszczają nas artyści o tak pięknym sopranie); Sebastian Wypych – kontrabas, solista, kameralista, pedagog, kompozytor, animator sztuki, doktor sztuk muzycznych, laureat wielu konkursów muzycznych; Piotr Kopietz –akordeon, multiinstrumentalista, aranżer, kompozytor, należy do grona  kilku muzyków grających na narodowym instrumencie argentyńskim - bandoneonie oraz na francuskiej akordinie. Gra również w Zespole Gang Tango, założonym w 2015 roku przez Sebastiana Wypycha. I na koniec Arad Emamgholi – Kurd, mieszkający od 5 lat w Polsce, wirtuoz dafu ( duża okrągła rama zaopatrzona w wiele drobnych, brzęczących pierścieni), gra również na tombaku, podczas koncertu mogliśmy również usłyszeć jego wokal.

Koncert  bardzo podobał się zgromadzonej publiczności, która każdą piosenkę nagradzała gromki mi brawami.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Klasyka w Parku


To może Cię zainteresować: