Wtorkowy wieczór był dla miłośników literatury wyjątkowym wydarzeniem kulturowym. W tym roku w ramach XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek zorganizowano spotkanie autorskie ze Sławomirem Sadowskim. Spotkanie to było też premierą jego najnowszej książki "K+M+B".

9 maja w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki odbyła się pierwsza odsłona nowo wydanej książki "K+M+B" autorstwa Sławomira Sadowskiego. Pierwotnie utwór literacki miał składać się z trzech tomów zatytułowanych „K”, „M” i „B”. Koncepcja z czasem wyewoluowała i całość zdarzeń autor zawarł w jednym dziele. W prozie poetyckiej składającej się z 5 rozdziałów znajdują się nawiązania do muzyki jazzowej i klasycznej, która jest bliska samemu twórcy. Okładka biografii przedstawia obraz artysty z czasów dzieciństwa.

W trakcie spotkania wspomniano o porównaniach, które pojawiają się w tekście. Wydawało się idealnym pomysłem, aby stworzyć konwencję powieści drogi. Dostosować wymóg współczesności do bohaterów, którzy błądzą (...). Rozwiązaniem musi być więc zastosowanie w literaturze Formuły I – mówił Sławomir Sadowski. Praca nad książką trwała długo, gdyż, w pewnym sensie, podsumowuje etap życia samego poety.

Warto wspomnieć, że pisarz w swoim dorobku posiada takie publikacje, jak: „Więzi” czy „Nowy Nurt”. Dodatkowo również opracował zbiory opowiadań, w tym m. in. „Krzyk gorejący” i „Wniebogłosy”. Na spotkaniu fragmenty prozy zostały odczytane przez aktora Dariusza Wnuka. Prowadzącym spotkanie był poeta, prozaik i członek Związku Literatów Polskich – Jerzy Jankowski.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Poznaliśmy "K+M+B" - Sławomira Sadowskiego


To może Cię zainteresować: