Temat progów zwalniających wielokrotnie gościł na naszych łamach. Ostatnio prezentowaliśmy nieskuteczność progów na ul. Ludnej w Milanówku i myśleliśmy, że w tej kwestii już nic więcej nie można osiągnąć. Myliliśmy się i w ostatnim czasie grodziskim drogowcom udało się opracować jeszcze bardziej kuriozalne rozwiązanie.

Na wiosnę, po kolejnym remoncie ul. Ludnej w Milanówku zamontowano nowe progi zwalniające, które nie są w stanie w żaden sposób spowolnić szybkich samochodów – z natury szerszych od mniejszych miejskich i rodzinnych. Te natomiast na progach zwalniających nawet przy właściwiej prędkości podskakują pięknie! Pokazuje to film poniżej.

 

Trudno rozmawiać o skuteczności takiego rozwiązania, niemniej grodziskim drogowcom udało się w tej materii osiągnąć coś jeszcze bardziej wyjątkowego.

W weekend zadzwonił do nas jeden z zaprzyjaźnionych czytelników i zasugerował przejazd ul. Zagaje w Grodzisku Maz. Nie wchodząc w szczegóły, ciekaw był czy znajdziemy co jest nie tak. Już przy pierwszym przejeździe nie dało się nie zauważyć progów zwalniających, które nie dość, że nie oznakowane to nie spowolnią żadnego samochodu osobowego mieszczącego się idealnie między nimi chyba, że jedzie coś z przeciwka.  Niestety sytuacja będzie wyglądała radykalnie inaczej w przypadku karetek pogotowia (pobliski szpital) czy jakiegokolwiek samochodu dostawczego.  Te już między progami tak swobodnie się nie zmieszczą.

Projekt ktoś musiał narysować. Ktoś musiał go zatwierdzić, a potem ktoś zrealizować. Czy nikt nie zastanowił się nad sensem tak wykonanych prac?

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: