170 darmowych posiłków dla grodziskich kobiet i ich dzieci - takim bilansem organizatorzy kończą społeczną akcję pt. “Dania dla Superbohaterek 2020”. Od połowy grudnia jedna z grodziskich restauracji, razem z lokalnymi działaczami społecznymi, wynagrodziła wysiłek kobiet w roku 2020, dostarczając nominowanym kandydatkom przygotowane przez siebie darmowe posiłki.

Wsparcie otrzymały kobiety, które w jakikolwiek sposób ucierpiały na skutek pandemii - w szczególności samotne matki oraz kobiety znajdujące się w trudnych sytuacjach życiowych. - Pandemia dotknęła nas wszystkich. Pracując w branży gastronomicznej też odczuliśmy ten ból bardziej, niż niektóre branże. Lecz to przede wszystkim kobiety ucierpiały najbardziej w roku 2020. Dokonywały często heroicznych czynów, łącząc obowiązki zawodowe, domowe oraz rodzinne. Ciężko nam było wyobrazić sobie trud i stres, z jakim musiały sobie poradzić matki samotnie wychowujące dzieci, które w tym roku np. utraciły pracę, czy ucierpiały zdrowotnie lub musiały zadbać o dzieci łącząc obowiązki zawodowe z nauką zdalną. Zdecydowaliśmy, że chociaż takim symbolicznym gestem damy wyraz wdzięczności i uznania dla ich wytrwałości pomimo trudnych wyzwań życiowych -  mówi Marcin Miecznikowski, współwłaściciel restauracji The Park.

Do Akcji przyłączyli się wolontariusze z grodziskiego koła Partii Zieloni, którzy pomogli w organizacji oraz grodziska Straż Miejska i firma Lajk Taxi Grodzisk - którzy pomagali codziennie w dostarczaniu posiłków do adresatek. - Bardzo ucieszył nas fakt, że Akcja została tak pozytywnie odebrana przez lokalną społeczność. Wpłaty na dedykowane konto “Zrzutki” pojawiały się codziennie - od symbolicznych cegiełek po większe sumy. Tutaj szczególne podziękowania należą się firmie transportowo-spedycyjnej TAS z Żyrardowa, która zasponsorowała aż 67 posiłków! - mówi współorganizator Akcji, Mirosław Kaznowski.

Organizatorzy w sumie otrzymali ponad 2 500 zł od darczyńców, co pozwoliło na przygotowanie posiłków dla 36 kobiet z Grodziska Mazowieckiego i okolic.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Superbohaterki otrzymały posiłek


To może Cię zainteresować: