Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w Urzędzie Miejskim w Grodzisku Mazowieckim naszym mieszkańcom, którzy 2 maja przyszli załatwić jakąś sprawę, rozdawaliśmy polskie flagi.

- Taką akcję organizujemy po raz pierwszy i mamy nadzieję, że zostanie pozytywnie odebrana przez mieszkańców. Jej celem jest krzewienie patriotyzmu lokalnego i narodowego – mówi zastępca burmistrza Tomasz Krupski, dodając – Korzystając z okazji warto przypomnieć symbolikę barw narodowych – kolor biały wywodzi się od srebra i wody, oznacza czystość i niepokalanie, natomiast kolor czerwony symbolizuje waleczność, odwagę i męstwo.

W tym roku w Urzędzie Miejskim Święto Flagi celebrujemy od 29 kwietnia, kiedy to gościliśmy w naszych murach dzieci z Przedszkola nr 4. Gospodarzem niecodziennego spotkania był zastępca burmistrza Tomasz Krupski, który opowiadał przedszkolakom o naszej małej ojczyźnie, pracy samorządu, lokalnym patriotyzmie. Maluchy nie tylko z zainteresowaniem przysłuchiwały się barwnej opowieści, ale także zadawały mnóstwo pytań.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej wprowadzono w 2004 roku. Od kilku lat właśnie 2 maja harcerze Hufca ZHP Grodzisk Mazowiecki im. Leonida Teligi rozdają mieszkańcom wstążki w barwach narodowych – w tym roku odwiedzili m.in. grodziskich urzędników.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Święto Flagi w Grodzisku Mazowieckim


To może Cię zainteresować: