W niedziele w Hali Widowisko-Sportowej w Grodzisku Mazowieckim odbył się Dzień Misia Pluszowego. Z tej okazji przygotowano różne warsztaty plastyczne, w których udział mogły wziąć dzieci. Dla najmłodszych była to doskonała okazja do zabawy oraz możliwość rozwijania swoich zdolności.

Z okazji Dnia Misia Pluszowego w Hali Widowisko-Sportowej w Grodzisku Mazowieckim zorganizowano wydarzenie dedykowane dzieciom. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 12. Z myślą o najmłodszych przygotowano stoiska, na których maluchy miały okazje wykonywać pracę manualne. Z pomocą rodziców  i opiekunów grupy, dzieci tworzyły misiowe maski. Wycinały na kształt twarzy misia pluszowego specjalne wzorki, z kolorowego papieru, aby następnie móc przyozdabiać swoje nakrycie twarzy. Na stoisku plastycznym dzieci, na tekturowych talerzykach malowały różne symbole i rysunki. Maluchy, w ten sposób miały okazję wykazać się swoimi zdolnościami i kreatywnością. Przez to każda  z wykonanych prac była inna i to czyniła ją wyjątkową. Największą uwagę dzieci zwrócił jednak kącik, w którym panie odpowiadały za malowanie wzorków na twarzach najmłodszych. Przy stoisku tym można było dostrzec stale rosnącą kolejkę. Spotkanie zakończyło się słodką niespodzianką. Uczestnicy wydarzenia mieli okazje poczęstować się misiowym tortem przygotowanym przez mistrza cukierniczego Edwarda Błaszczaka.

Warto wspomnieć, że na terenie Jaktorowa również zorganizowano uroczystość poświęconą Dniu Pluszowego Misia. Wydarzenie to odbyło się jednak 2 dni wcześniej w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaktorowie. 25 listopada o godz. 17 rozpoczął się bal kostiumowy, na który przybyły dzieci wraz ze swoimi opiekunami. Na uczestników czekały różne atrakcje min. fotobudka oraz tort. Wspólne spotkanie było także momentem ogłoszenia wyników konkursu, za najlepiej wykonaną prace plastyczną przedstawiająca pluszowego bohatera książki. Warto wspomnieć, iż na tą okazję w Bibliotece Publicznej w Międzyborowie przygotowano wystawę ukazującą sfotografowane pracę uczestników. Głosowanie odbyło się Internetowo, za pomocą wysyłania reakcji, na jednym z portali społecznościowych – Facebook. Nagroda w konkursie ,,Mój przyjaciel Miś’’ przyznana została 3 uczestnikom. Celem konkursu było zwiększenie czytelnictwa wśród dzieci oraz rozwijanie zainteresowań plastycznych.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Święto Misia Pluszowego


To może Cię zainteresować: