Mały, duży, miękki, puchaty, kolorowy lub bury – chyba każdy miał swojego pluszowego misia, a w ostatni listopadowy weekend przypadało jego święto. Z tej okazji w Mediatece mogliśmy wziąć udział w wielu niecodziennych, misiowych atrakcjach.

Światowy Dzień Pluszowego Misia został ustanowiony w 2002 r., w 100. rocznicę powstania tej doskonale znanej wszystkim zabawki. Od wielu lat mamy okazję uczestniczyć wraz z najmłodszymi mieszkańcami naszej okolicy w „obchodach” tego święta, jednak tegoroczne uroczystości, ze względu na pandemię, miały nieco inny charakter.

W tym roku uczniowie grodziskiej Szkoły Podstawowej nr 6 wraz ze Strażą Miejską dołączyli do zainicjowanej przez WOŚP akcji „Nie bij mnie – kochaj mnie”. Ma ona na celu pokazanie problemu, jakim jest przemoc wobec dzieci. Uczniowie przeprowadzali wywiady z mieszkańcami miasta na temat przemocy, szczególnie wobec dzieci, oraz rozdawali misie. W trakcie akcji nie mogło zabraknąć „Inspektora Pandy”. Jest to miś będący pełnoprawnym funkcjonariuszem Straży Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim. Pomagał on w nagłośnieniu problemu przemocy oraz rozdawał prezenty niespodzianki w postaci odblaskowych opasek na rękę poprawiających nasze bezpieczeństwo.

W sobotę, podczas warsztatów w Mediatece, dzieci mogły przygotować przeróżne misiowe gadżety. Na 7 stanowiskach wykonały między innymi misiowe maski, które mają pomóc odstraszyć pandemię, choinkowe zawieszki i medale, czy misie skręcane z baloników. Wszyscy milusińscy odeszli z bardzo fajnymi misiowymi gadżetami.

W niedzielę zaś uczestniczyliśmy w misiowym koncercie muzycznym w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Tadeusza Bairda, do obejrzenia transmisji którego zachęcamy! Pragniemy też zaprosić na świąteczny koncert uczniów Szkoły Muzycznej 22 grudnia br.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: