Obchody tegorocznego Narodowego Święta Niepodległości w Grodzisku Maz. miały wyjątkowo bogaty program, którego kulminacyjnym punktem był spektakl „Orzeł Biały”.

Obchody rozpoczął rodzinny turniej szachowy i prowadzone przez harcerzy warsztaty tworzenia kotylionów. Podczas obchodów pod Pomnikiem Wolności odbyła się prezentacja sztandaru gminy, po którym w Korowodzie Wolności zebrani przeszli do Hali Widowiskowo-Sportowej.

Tam po 15:30 rozpoczął się spektakl „Orzeł Biały” przygotowany przez Roberta Dziekańskiego – nauczyciela muzyki. Brali w nim udział uczniowie grodziskich szkół, przedszkoli i Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. T. Bairda. Warto zaznaczyć, że spektakl pierwotnie został wystawiony w 2018 r.

Na miejscu najmłodsi mogli wziąć udział w warsztatach, czy odwiedzić stanowiska historyczne. Wieczór kończyła potańcówka z zespołem Przemka Skałuby, spotkanie autorskie z Katarzyną Drogą „Kobieta, którą pokochał Marszałek. Opowieść o Oli Piłsudskiej” oraz wieczornica pieśni patriotycznych w kościele przy ul. Piaskowej.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Orzeł biały nad Grodziskiem


To może Cię zainteresować: