Paderewski w Komorowie

Podczas tegorocznych obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Komorowie czekała na wszystkich moc atrakcji, zwieńczona odsłonięciem popiersia Ignacego Jana Paderewskiego.

Tego dnia Komorów wrócił do lat XX-lecia międzywojennego. Panie w długich sukniach, elegancko ubrani panowie w cylindrach spotkali się wokół Dębu Niepodległości, by podczas pikniku historycznego „Komorowski wehikuł czasu” świętować odzyskanie niepodległości. To już trzecia edycja pikniku. Był on organizowany przez KGW Dziewczyny z Komorowa we współpracy z Zarządem Osiedla Komorów, Towarzystwem Przyjaciół Miasta Ogrodu Komorów „Komorowianie” i Komorowskim Towarzystwem Śpiewaczym.

Wielkie zainteresowanie wzbudził pokaz musztry kawalerii konnej, po którym mieszkańcy wspólnie śpiewali piosenki patriotyczne. Mogliśmy zobaczyć też spektakl historyczny, po którym nastąpiło odsłonięcie popiersia patrona placu. Warto wspomnieć, że autorką rzeźby jest Dorota Dziekiewicz- Pilich, która jest m. in. autorką statuetki Fryderyka, a na co dzień mieszka nieopodal komorowskiego placu. Sam monument został wzniesiony ze środków budżetu obywatelskiego 2023.

W czasie pikniku mieszkańcy mogli wziąć udział w wielu atrakcjach. Na wszystkich czekało koło  fortuny i konkursy z nagrodami, pokaz filmu i wystawa o Ignacym Janie Paderewskim. Na zakończenie pikniku wspólnie zatańczono poloneza, a harcerze zaprosili na ognisko.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Paderewski w Komorowie


To może Cię zainteresować: