To wyjątkowe święto w naszym polskim kalendarzu. Pełne radości, uśmiechu i dumy z tego co wspólnie wielu pokoleniom Polaków udało się wywalczyć, wypracować i uzyskać.

Od kilku lat staramy się aby nasze gminne obchody kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości nie były wyłącznie apelami często o charakterze pompatyczno – martyrologicznym. Niestety w tym roku musieliśmy zrezygnować z radosnego świętowania na nadarzyńskim rynku, w tym ze wspólnego tańczenia poloneza, śpiewania pieśni z epoki grochówki, zawodów strzeleckich, czy historycznych rekonstrukcji, a wszystko z powodu budowy ronda i braku możliwości wyłączenia placu Poniatowskiego z ruchu samochodowego. Nadrobimy to w przyszłym roku.

Tegoroczne uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w intencji Ojczyzny, w kościele pw. św. Klemensa w Nadarzynie, po czym miało miejsce uroczyste złożenie wieńców w Miejscach Pamięci  Narodowej.  Muzycznie uroczystość uświetniła Orkiestra OSP Nadarzyn.
Ponadto w ramach obchodów Święta Odzyskania Niepodległości w Nadarzyńskim Ośrodku Kultury odbył się koncert " Jarosława "Jar" Chojnackiego pt. "Astrolog", a także VIII Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki Dziewcząt i  turniej piłkarski z udziałem samorządowców, policji i straży pożarnych.

Wiwat Niepodległa!
Dariusz Zwoliński - wójt gminy Nadarzyn

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Święto Niepodległości w Nadarzynie


To może Cię zainteresować: