W Dzień Niepodległości do Brwinowa zawitali wyjątkowi goście. Razem z 16 wybitnymi Polkami i Polakami mogliśmy świętować 105 rocznicę odzyskania niepodległości bawiąc się w ramach Rodzinnej gry terenowej "Wielcy Polacy w Brwinowie"

Podczas gry można było spotkać postacie znane, jak i zapomniane oraz dowiedzieć się od nich wielu ciekawostek. W brwinowskim parku na uczestników czekali m.in. Mikołaj Kopernik, Maria Skłodowska-Curie, Izabela Czartoryska, Zawisza Czarny, Krystyna Skarbek, Magdalena Bendzisławska.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom/rodzinom/harcerkom i harcerzom za udział w grze. Dziękujemy Urzędowi Gminy Brwinów i Obiektywna - Gazeta Mazowsza Zachodniego za pomoc w promocji oraz OKej Brwinów za udostępnienie miejsca na spotkania organizacyjne.

Przede wszystkim pragniemy podziękować naszym wolontariuszkom i wolontariuszom - uczniom klas szóstych i siódmych z brwinowskich szkół za zaangażowanie i wcielenie się w role wybitnych Polek i Polaków.

Kolejna gra terenowa odbędzie się wiosną lub latem 2024 roku. Jeśli chcecie się wcielić w role ciekawych postaci, to zapraszamy do kontaktu z Fundacją Sofijka.


Projekt "Wybitne Polki, Wielcy Polacy - znani i zapomniani" sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2021-2030

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Wielcy Polacy w Brwinowie


To może Cię zainteresować: