Świętowali z pieśnią na ustach

fot. DK Żabia Wola

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Żabiej Woli drugi rok z rzędu uświetnił Konkurs Pieśni Patriotycznej. Dzięki temu uzdolniona młodzież i dzieci z naszej okolicy mogą aktywnie i radośnie uczestniczyć w obchodach tego wspaniałego święta.

To już druga edycja naszego konkursu. Naszym zamysłem było uświetnienie obchodów 105 rocznicy odzyskania niepodległości Polski – mówiła nam Barbara Salzburger, dyrektor Doku Kultury w Żabiej Woli. – W zeszłym roku konkurs miał zasięg powiatowy. W tym roku postanowiliśmy rozszerzyć formułę z uwagi na wysokie zainteresowanie konkursem osób spoza powiatu grodziskiego.

Konkurs, w porównaniu z zeszłoroczną edycją, cieszył się dużo większą popularnością. Udział w nim wzięły dzieci nie tylko z naszej okolicy, ale także z wielu podwarszawskich miejscowości. Cieszyć może także coraz wyższy poziom występów. Jury w składzie: Aleksandra Kopp, Izabela Lewandowska, Mateusz Kowalczyk miało nie lada orzech do zgryzienia. – W tym roku poziom uczestników był bardzo wysoki i wyrównany. Wszyscy pięknie śpiewali dostarczając słuchaczom pełnych wzruszenia chwil. Jury konkursowe miało trudne zadanie w wyborze trójki najlepszych uczestników, dlatego postanowiliśmy, że w każdej kategorii przydzielimy dodatkowo po dwa wyróżnienia – mówiła Barbara Salzburger

Laureatami konkursu zostali:
    Michalina Bodzak
    Natalia Domańska
    Maja Dziewa
    Kornelia Krajewska
    Kalina Kubacka
    Iwona Manista-Kutryś
    Zuzanna Mieczkowska
    Patrycja Pruszyńska
    Julia Witulska
oraz zespoły:
    Chór ze Szkoły Podstawowej w Mysiadle
    Grupa Józefinki
    Młodzieżowy zespół wokalny Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli
    Zespół Vinci
    Zespół Zosia, Klaudia, Lena i Haydyn

Cieszy rosnący poziom i popularność konkursu i możemy być pewni, że kolejne edycje staną się naszą lokalną tradycją. – Chcielibyśmy utrzymać tradycję konkursu pieśni patriotycznej w konwencji ogólnopolskiej. Widzimy, jak dużym zainteresowaniem cieszy się konkurs. W przyszłym roku pomyślimy o większym pomieszczeniu na finał, ponieważ warunki na sali widowiskowej Domu Kultury są zbyt skromne, aby sprostać wydarzeniom o tak dużej skali.  Oczywiście bardzo cieszymy się, że zainteresowanie konkursem jest z roku na rok coraz większe i już teraz zapraszamy na przyszłoroczną edycję – mówiła Barbara Salzburger. Nam pozostaje jedynie życzyć coraz większej popularności tego wspaniałego pomysłu.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Świętowali z pieśnią na ustach


To może Cię zainteresować: