W minioną niedzielę uczniowie Grodziskiej Szkoły Muzycznej I stopnia im. T. Bairda przygotowali dla babć i dziadków niezwykły koncert na ich cześć. Tego popołudnia w grodziskiej Mediatece seniorzy mogli usłyszeć znane wszystkim klasyczne utwory muzyczne w wykonaniu najmłodszych.

Jeszcze przed koncertem najmłodsi z pomocą instruktorów przygotowywali upominki dla swych babć i dziadków. Kolorowe prace z pewnością ucieszyły niejednego seniora.

O godzinie 16 rozpoczął się koncert, podczas którego swe umiejętności prezentowali uczniowie szkoły muzycznej z różnych roczników. Występ rozpoczął „Koncert na 102” w wykonaniu najmłodszych uczniów, po którym swój kunszt prezentował zespół smyczkowy pod kierownictwem Agaty Baumel. Tego wieczoru mieliśmy okazję wysłuchać też wielu klasycznych utworów  granych przez młodych uczniów solo, lub w zespołach kameralnych.

Koncert zakończył występ chóru szkoły muzycznej, który wykonał repertuar nieco bardziej świąteczny - kolendę „Przybieżeli do Betlejem” i „Jam jest dudka” w opracowaniu Marcina Łukasza Mazura oraz utwór „Wiwat, wiwat”.

Występy zostały niezwykle ciepło przyjęte przez seniorów i nagrodzone gromkimi brawami. Już dziś zapraszamy wszystkich, na kolejny występ uczniów z grodziskiej Szkoły Muzycznej. Tym razem 1 lutego br, na deskach Centrum Kultury wystawią spektakl muzyczny „Alicja w krainie Czarów”.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Uczniowie szkoły muzycznej zagrali dla babć i dziadków


To może Cię zainteresować: