Widzowie w krainie czarów

W sobotnie południe uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Bairda w Grodzisku Maz. oczarowali widzów sali kinowej Centrum Kultury muzyczną interpretacją znanej baśni fantastycznej „Alicja w krainie czarów”. To już czwarty z rzędu tak duży projekt artystyczny uczniów tej szkoły.

Realizacje teatralno-muzyczne znanych dzieciom baśni, zwanych przez uczniów tej szkoły muzycznymi bajkami, weszły już do tradycji Państwowej Szkoły Muzycznej w Grodzisku Maz. W minionych latach uczniowie przygotowali bajki: „Piotruś Pan” (2019), „Kot w butach” (2018), „Porwanie Królewny Nutki” (2017).

To duże przedsięwzięcie, wymagające niemal półrocznego dodatkowego zaangażowania uczniów, nauczycieli i rodziców. Próby, przygotowanie niezwykle barwnych kostiumów i dekoracji, oprawy muzycznej i tanecznej – to nie lada wyzwanie, bo przecież każde z dzieci uczęszcza równolegle do dwóch szkół.

Sobotnie przedstawienie pokazało jednak, że takie przedsięwzięcia nie tylko rozwijają dzieci muzycznie, teatralnie, wokalnie czy tanecznie, są też okazją do prezentacji tych zdolności i dziecięcej wrażliwości artystycznej szerszej publiczności, oswajają dzieci z większą sceną i przede wszystkim dają mnóstwo satysfakcji – samym dzieciom, nauczycielom i rodzicom.

Myślę, że każdy, kto w sobotę miał okazję wejść do czarodziejskiego świata Alicji za sprawą bardzo uzdolnionych grodziskich dzieci, doświadczył wielkiego wzruszenia i zachwytu. A piękne było wszystko – gra aktorska, ruch sceniczny, wykonanie piosenek w towarzystwie gry zespołu młodych skrzypków i skrzypaczek, którym dyrygowała pani Millenna Kamińska i akompaniamentu na pianino pani Agaty Dudy,  bogactwo dekoracji, efektowność strojów, feeria barwnych świateł mogły budzić tylko zachwyt. Tak jak powiedział obecny na spektaklu zastępca burmistrza Tomasz Krupski: „Mam poczucie, że uczestniczyliśmy w wydarzeniu wyjątkowym, bo za sprawą małych artystów weszliśmy w świat Lewisa Carrolla. Zrobiliście to w sposób magiczny, jesteście bardzo uzdolnieni aktorsko, muzycznie, tanecznie, wokalnie. Mamy poczucie, że spektakl jest kompletny pod każdym względem, jeżeli chodzi o scenografię, kostiumy, oprawę muzyczną, co jest szalenie istotne. Jesteście naszą dumą i chlubą”.

Spektakl w całości można obejrzeć dzięki nasze transmisji on-line dostępnej poniżej. Zachęcamy też do obejrzenia zdjęć w galerii.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Alicja w Krainie Czarów


To może Cię zainteresować: