Trwają prace budowlane przy automatycznej stacji paliwowej

Już za kilka tygodni w Grodzisku Mazowieckim, u zbiegu ulic Królewskiej oraz Na Laski, powstanie pierwsza w mieście automatyczna stacja paliwowa. Będzie ona należała do spółki MOMO S.A. Obiekt zostanie wyposażony w cztery stanowiska do tankowania paliwa. Kierowcy będą mogli zaopatrzyć się w etylinę 98 oraz etylinę 95, a także w olej napędowy.

Zakończenie prac budowlanych przewidziano na 9 listopada 2010 roku. Kolejne kilka tygodni trzeba zarezerwować na niezbędne odbiory poprzedzające oddanie jej do użytku. Generalnym wykonawcą jest firma Blok Bis, która posiada wieloletnie doświadczenie w budowie tego typu obiektów, głównie dla BP i Shell. Dla naszych klientów oznacza to, że do ich dyspozycji zostanie oddana stacja paliwowa o najwyższych parametrach użytkowych porównywalnych ze stacjami światowych koncernów – mówi Jacek Malec, prezes zarządu MOMO S.A. – Cenimy także czas oraz wygodę naszych klientów,dlatego od strony ul. Na Laski zostanie wybudowany zjazd do stacji. Między innymi dzięki temu rozwiązaniu kierowca na zatankowanie paliwa będzie potrzebowa ok. kilkudziesięciu sekund. Unikniemy również kolejek do tankomatów, gdyż stacja zostanie wyposażona w cztery stanowiska do tankowania.
Przez pierwsze kilka tygodni funkcjonowania stacji w jej obrębie będą dyżurowały osoby, które pomogą kierowcom w rozwiązywaniu ewentualnych problemów w obsłudze tankomatów. Nie są to skomplikowane urządzenia, ale z doświadczenia wiemy, że szczególnie na początku, niektórzy klienci mają problemy z ich obsługą. Mamy tego świadomość, dlatego wszelkie procedury związane z tankowaniem oraz dokonywaniem opłat za paliwo zostaną ograniczone do minimum. Automatyczne stacje paliwowe sprawdziły się w Europie Zachodniej, są coraz popularniejsze w Polsce, jestem przekonany, że podobnie będzie także w Grodzisku Mazowieckim.


W ciągu najbliższych dwóch lat spółka MOMO S.A. zamierza wybudować 8 samoobs ługowych stacji paliwowych, zlokalizowanych na terenie Mazowsza. Do końca 2015 roku firma planuje łącznie wybudować 31 stacji paliwowych.
Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: