Przedstawieniem 24 zarzutów karnych grodziscy policjanci zakończyli jedną ze spraw sprzed kilku miesięcy. Jak ustalili, podejrzany mężczyzna wielokrotnie dokonywał zakupów paliwa, bezprawnie wykorzystując kartę jednej z miejscowych firm. W ten sposób doprowadził do strat w wysokości prawie 12 tysięcy złotych. Odbywający już karę za inne przestępstwa 36–latek odpowie przed sądem także za kradzieże z włamaniem.

Ustalanie osoby, która bezprawnie korzystała z firmowej karty podczas zakupów paliwa rozpoczęło się natychmiast po zgłoszeniu tego faktu grodziskim policjantom. Funkcjonariusze zebrali informacje o miejscach, gdzie były dokonywane transakcje. Po analizie zapisów monitoringu z siedmiu stacji paliw w różnych miejscowościach policjanci wytypowali osobę, która mogła dokonywać tych przestępstw.

Mężczyzna miał już na swoim koncie inne czyny, za które aktualnie odbywa karę pozbawienia wolności. 36-latek usłyszał jeszcze dodatkowe 24 zarzuty kradzieży z włamaniem. Te przestępstwa zagrożone są karą nawet 10 lat więzienia. Podejrzany odpowie za nie w warunkach recydywy.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: