Kryminalni rozpoznali samochód włamywacza

Grodziscy kryminalni ustalili i zatrzymali osobę podejrzaną o kradzież z włamaniem na terenie budowy. W samochodzie i komórce 47-latka policjanci znaleźli część skradzionych rzeczy. Mężczyzna usłyszał zarzut karny, za który grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności. Odpowie także za liczne wykroczenia dotyczące kradzieży sklepowych i na stacjach paliw.

Od kilku dni grodziscy kryminalni prowadzili intensywne ustalenia dotyczące włamania na teren budowy. Włamywacz ukradł narzędzia i przewody elektryczne o wartości ponad 38 tysięcy złotych, należące do firmy budowlanej.

Po dokładnej analizie zebranych informacji policjanci wpadli na trop auta, którym mógł przyjechać sprawca przestępstwa. Chwilę później odnaleźli samochód na jednym z parkingów w mieście, a przy nim podejrzanego kierowcę. W przeszukiwanym aucie był zwój drutu miedzianego, a w komórce użytkowanej przez 47-latka przedłużacz budowlany. Przedmioty zostały zabezpieczone, a podejrzany o włamanie zatrzymany.

Po wykonaniu czynności dochodzeniowo-śledczych mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. To przestępstwo zagrożone jest karą nawet 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo policjanci ustalili, że ta sama osoba może być sprawcą wielu kradzieży w sklepach i na stacjach paliw na terenie powiatu grodziskiego, w których wartość strat kwalifikuje je jako wykroczenia. 47-latek odpowie także finansowo za te czyny.

Postępowanie w sprawie kradzieży z włamaniem nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Maz.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: