W wyniku intensywnych działań operacyjnych grodziscy kryminalni ustalili i zatrzymali 36–latka podejrzanego o kradzież. Policjanci odzyskali także zabrany przez niego telefon komórkowy. Mężczyzna usłyszał zarzut karny, do którego się przyznał. Popełnione przez niego przestępstwo zagrożone jest karą nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Zgłoszeniem kradzieży telefonu komórkowego z jednej z miejscowych firm natychmiast „zajęli się” grodziscy kryminalni. Po zebraniu szeregu informacji i wnikliwie wykonanych analizach, policjanci wytypowali osobę, która mogła dokonać tego przestępstwa. Wczesnym rankiem funcjonariusze pojechali pod ustalony adres w sąsiednim powiecie, aby zatrzymać mężczyznę i odzyskać jego łup.

Podczas rozmowy z policjantami 36-latek przyznał się do przestępstwa i powiedział, że skradziony telefon już sprzedał. Jednak kryminalni nie poprzestali na tej informacji i dokładnie przeszukali jego mieszkanie. Szybko znaleźli skradziony sprzęt.

Po zebraniu materiałów zatrzymany usłyszał zarzut kradzieży. Mężczyzna przyznał się do popełnienia tego czynu i dobrowolnie poddał karze. Za to przestępstwo Kodeks Karny przewiduje pozbawienie wolności nawet na 5 lat.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Maz.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: