Dwóch mieszkańców powiatu pruszkowskiego dokonało kradzieży elementów metalowych o łącznej wartości ponad 35 tysięcy złotych. Teraz odpowiedzą przed sądem. Za kradzież każdemu z nich grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Dwóch mieszkańców powiatu pruszkowskiego obserwując różne posesje, znaleźli źródło, łatwego i szybkiego zarobku.

Na terenie posesji jednej z lokalnych firm znajdowały się specjalistyczne elementy wykonane z metalu. 45-letni mężczyzna wraz z 48- letnim kolegą postanowili dokonać kradzieży, skradzione przedmioty sprzedać i w ten sposób „szybko zarobić”. Do przestępstwa odpowiednio się przygotowali- wypożyczyli przyczepkę  i pod koniec września wjechali na teren firmy. Zachowując pozory pracowników, zapakowali , m.in. stojaki do sterowników silników o wartości ponad 25 tysięcy złotych oraz inne elementy, które były w ich zasięgu.

Niezauważeni wyjechali z posesji. Towar sprzedali, a zyski podzielili.

Pokrzywdzony składając zawiadomienie, nie miał żadnych podejrzeń, kto mógł dokonać kradzieży.

W tej sytuacji policjanci, którzy zawsze dążą do ustalenia sprawcy i doprowadzenia go przed wymiar sprawiedliwości, musieli wykazać się skrupulatnością. Dokonali szereg czynności operacyjnych, przeanalizowali wszelkie dostępne informacje, które ostatecznie doprowadziły do ustalenia i zatrzymania sprawców kradzieży.

Przedstawione dowody jednoznacznie wskazywały na ich sprawstwo. Po usłyszeniu zarzutów mężczyźni przyznali się do kradzieży.

Teraz odpowiedzą przed sądem za swoje czyny.

Za przestępstwo kradzieży grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Czynności w powyższej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: