Z 3 promilami zatrzymany po pościgu

Policjanci grodziskiej drogówki po krótkim pościgu zatrzymali kierowcę opla. 39-latek uciekał przed funkcjonariuszami drogą krajową nr 8. Szybko okazało się, że mężczyzna miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Sławomir G. za swoje niebezpieczne zachowanie odpowie teraz przed sądem. Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą nawet 2 lat pozbawienia wolności i zakazem prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.
Po 15.00 grodziscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że drogą krajową nr 8 może poruszać się nietrzeźwy kierowca. Natychmiast na miejsce dyżurny skierował załogi, które zorganizowały blokady okolicznych dróg. Opisywanego opla szybko zlokalizowali policjanci drogówki. Mimo użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych w radiowozie, kierujący nie zastosował się do polecenia zatrzymania. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Do zorganizowanych działań włączyli się także funkcjonariusze z sąsiedniego powiatu. Po kilku kilometrach opel zatrzymał się na poboczu, a kierowca zaczął uciekać pieszo. Policjanci drogówki szybko dogonili mężczyznę i obezwładnili go.

Funkcjonariusze szybko potwierdzili, że 39-latek jest nietrzeźwy. Badanie wykazało prawie 3 promile alkoholu w jego organizmie. Gdy tylko Sławomir G. wytrzeźwieje, usłyszy zarzut kierowania autem w stanie nietrzeźwości. Jaką karę poniesie za swoje niebezpieczne zachowanie na drodze, zdecyduje sąd. Popełnione przez mężczyznę przestępstwo zagrożone jest karą nawet 2 lat więzienia i zakazem prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.
 
Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: