Ujęci przez obywateli i zatrzymani przez policjantów

Od soboty do poniedziałku policjanci pełniący służbę na terenie powiatu pruszkowskiego zatrzymali 7 nietrzeźwych kierujących. W trzech przypadkach czujnością i odpowiedzialnością wykazali się obywatele, którzy ujęli nietrzeźwych i przekazali w ręce mundurowych. Zatrzymani mieli od 2 do 3 promili alkoholu w organizmie. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

W sobotę  na terenie powiatu pruszkowskiego zatrzymanych zostało 2 nietrzeźwych kierujących.

Przed południem w Raszynie na ul. Godebskiego doszło do kolizji. Pojazd m-ki bmw uderzył w betonowe ogrodzenie, po czym odjechał w kierunku ul. Łąkowej. Policjanci na miejscu zastali dwóch mężczyzn w wieku 28 i 25 lat. Kierujący 28-latek miał 2,4 promila w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Usłyszał zarzut, do którego się przyznał.

Sobotnia jazda motocyklem 46-latka zakończyła się najpierw ujęciem przez straż miejską, a następnie zatrzymaniem przez policjantów z wydziału ruchu drogowego. Mężczyzna w Pruszkowie na ul. Pogodnej kierował motocyklem mają 2 promile.

W niedzielę zatrzymanych zostało 4 nietrzeźwych. W trzech przypadkach czujnością i odpowiedzialnością wykazali się obywatele, którzy uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwym.

W Pruszkowie na ul.Przejazdowej ujęty został 59-letni mężczyzna, który jechał oplem całą szerokością ulicy. Na stacji paliw świadek zabrał kierującemu kluczyki i powiadomił policję. 59-latek przyznał, że spożywał alkohol, co potwierdziło badanie wykazując u niego ponad 3 promile.

Podobna sytuacja miała miejsce na terenie gminy Brwinów. Tam kierujący jechał od Kotowic za nietrzeźwym 26-latkiem do Podkowy Leśnej. Mężczyzna wyciągnął kierującego zza kierownicy i przekazał w ręce funkcjonariuszy. Alkomat wykazał 2 promile. Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut, do którego się przyznał i poddał karze.

Kolejny czujny obywatel ujął nietrzeźwego w Piastowie na Alei Tysiąclecia. Tam kierujący busem nie utrzymywał się w pasie ruchu i zjechał na przeciwległy pas prosto na jadący pojazd. Na szczęście udało się uniknąć zderzenia czołowego. Świadek zdarzenia zatrzymał busa i wezwał patrol. Policjanci na miejscu ustali, że 27-letni obywatel Ukrainy „świętował” swoje urodziny. Badanie alkomatem wykazało 3 promile. Mężczyzna usłyszał już zarzut, do którego się przyznał i dobrowolnie poddał karze.

W niedzielę, w nocy na ul. Helenowskiej straż miejska zgłosiła ujęcie kierującego fordem. Policjanci z pruszkowskiej „drogówki” poddali 46-latka badaniu, które  wskazało 2,8 promila. Sprawdzenie w policyjnym systemie ujawniło, że mężczyzna posiada od 2015 roku dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Poniedziałkowe popołudnie zakończyło się dla kierującego audi zderzeniem z latarnią i zatrzymaniem. Policjanci zostali wezwani na kolizję w Nowych Grocholicach na ul. Waryńskiego. Na miejscu kierujący 35-latek „wydmuchał” 2,1 promila. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Wkrótce usłyszy zarzut i odpowie za spowodowanie zagrożenia w ruchu lądowym.
Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Na pochwałę zasługuje wzorowa postawa świadków. Pamiętajmy o tym, że nietrzeźwi kierujący stanowią niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Jeżeli widzimy, że ktoś podejrzanie zachowuje się na drodze, łamie obowiązujące przepisy, należy powiadomić o tym stróżów prawa. Być może od tego zależeć będzie czyjeś zdrowie i życie.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: