Jednego dnia wyeliminowali z ruchu czterech pijanych kierowców

Nikogo nie trzeba przekonywać, że kierowcy decydujący się na prowadzenie auta po alkoholu wykazują się brakiem myślenia o bezpieczeństwie własnym i innych osób. Niestety, tylko w ciągu jednego dnia policjanci zatrzymali aż 4 takie osoby na drogach powiatu grodziskiego. 3 mężczyzn i kobieta odpowiedzą teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie na drodze. Funkcjonariusze regularnie prowadzą kontrole trzeźwości kierujących i po raz kolejny apelują o rozwagę.

Eliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierujących jest bardzo ważnym elementem każdej służby grodziskich policjantów. Niestety, w ostatnim czasie na drogach powiatu takich nieodpowiedzialnych osób nie brakuje. Tylko w ciągu jednego dnia funkcjonariusze zatrzymali aż czterech pijanych kierowców.

W poniedziałkowy poranek policyjne kontrole stanu trzeźwości kierowców w Podkowie Leśnej zakończyły się zatrzymaniem dwóch osób i ich praw jazdy. Niedozwoloną do dalszej jazdy dawkę alkoholu w organizmie miał 29-letni kierowca peugeota i 32-letnia kierująca volkswagenem.

Po 19.00 policjanci grodziskiej drogówki otrzymali wezwanie do kolizji na ul. Nadarzyńskiej. Funkcjonariusze szybko potwierdzili, że sprawcą zderzenia z bmw był 48-letni kierowca volkswagena. Jak się okazało przyczyną zdarzenia były prawie 3 promile alkoholu w organizmie obywatela Ukrainy. Ten niebezpieczny kierowca trzeźwiał już w policyjnej celi.

Nocną służbę tego dnia policjanci także zakończyli zatrzymaniem pijanego kierowcy w Grodzisku Maz. Na ul. Chełmońskiego kontrola kierującego volkswagenem wykazała, że 58-latek wsiadł za kierownicę auta z promilem alkoholu w organizmie.

Wszyscy zatrzymani kierowcy na miejscu stracili swoje prawa jazdy, nie unikną również odpowiedzialności przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości. To przestępstwo drogowe zagrożone jest zakazem kierowania pojazdami mechanicznymi, karą pieniężną, a nawet karą 2 lat pozbawienia wolności.

Policajnci po raz kolejny apelują do kierowców o trzeźwą i rozsądną jazdę, a do świadków o powstrzymanie takich osób przed podróżą lub pilną informację o miejscu, w którym się poruszają. Nietrzeźwy kierowca ryzykuje życiem swoim i innych uczestników ruchu drogowego!

Czynności w powyższych sprawach nadzoruje Prokuratura Rejonowa  w Grodzisku Maz.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: