W poprzedni weekend grodziscy policjanci zatrzymali na powiatowych drogach aż 9 kierowców, którzy prowadzili auta po alkoholu. Wśród nich był kierujący citroenem, który miał w organizmie prawie 4 promile alkoholu, kierowca ciężarówki jadący autostradą z ponad 3 promilami w organizmie i kierowca hyundaya z 2 promilami, który doprowadził do kolizji. Wszyscy stworzyli ogromne zagrożenie na drodze. Eliminowanie z ruchu takich osób jest dla grodziskich policjantów jednym z najważniejszych zadań.

Podczas codziennych służb grodziscy policjanci bardzo dużo uwagi zwracają na zagrożenia na drogach, gdzie najczęściej dochodzi do poważnych, a nawet tragicznych zdarzeń. Liczne kontrole mają na celu przeciwdziałanie najczęściej popełnianym błędom, które mogą kosztować nawet ludzkie życie.

Jednym z elementów kontroli prowadzonych przez policjantów drogówki i funkcjonariuszy innych wydziałów jest trzeźwość kierujących. Mundurowi reagują na każde podejrzane zachowanie kierowców, ale także sprawdzają trzeźwość wyrywkowo, zwłaszcza w miejscach najbardziej zagrożonych wypadkami. Właśnie podczas takich działań w ostatni weekend zatrzymanych zostało aż dziewięciu kierowców, którzy wsiedli za kierownicę aut po alkoholu.

W piątek po 14.00 w Milanówku zatrzymany został kierowca bmw, który miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. W sobotę ok. 11.30 w Petrykozach w ręce policjantów wpadł kierujący citroenem , którego wynik badania stanu trzeźwości wskazał prawie 4 promile alkoholu. Niedzielną służbę policjanci zakończyli zatrzymaniem aż 5 nietrzeźwych kierowców. Na grodziskich drogach ujawnili kierującego citroenem z prawie promilem alkoholu w organizmie, kierowcę opla z ponad 2,5 promilami, a ok.14.30 po kolizji z innym autem kierującego hyundayem, który miał prawie 2 promile. W Holendrach Baranowskich kierowca fiata jechał z niedozwoloną dawką akoholu w organizmie, a po północy wynik kontroli kierowcy zespołu pojazdów na A-2 na wysokości Basina wskazał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Każdy z zatrzymanych kierowców w najbliższym czasie usłyszy zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. To przestępstwo drogowe zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, utratą prawa jazdy i karą finansową.

Dodatkowo sprawdzenie dwóch innych kierowców w piątek i niedzielę potwierdziło, że także prowadzili pojazdy po spożyciu mniejszej dawki alkoholu. Kierowca citroena i kierująca toyotą odpowiedzą za kierowanie samochodem w stanie po użyciu alkoholu.

Grodziscy policjanci po raz kolejny apelują do kierujących, ich rodzin i znajomych o rozsądek, a do świadków takich zachowań o jak najszybsze zgłaszanie ich, w celu eliminowania tego poważnego zagrożenia z naszych dróg. Funkcjonariusze zaplanowali już wzmożone działania w tym zakresie.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: