Jeden patrol - trzech nietrzeźwych kierujących

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zarejestrowali kierującego mercedesem, który jechał 167 km/h w obszarze, gdzie dopuszczalna prędkość wynosiła 90 km/h. Kierujący swoją jazdą kilka razy spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jego jazda zakończyła się zatrzymaniem, a badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 0,5 promila. Policjanci tego dnia zatrzymali jeszcze dwóch nietrzeźwych kierujących.

W niedzielę na trasie S8, w rejonie węzła Janki, patrol pruszkowskiej drogówki dokonał pomiaru prędkości mercedesa. Miernik prędkości wskazał 167 km/h w miejscu, gdzie dozwolona prędkość wynosiła 90 km/h. Kierujący podczas jazdy wykonywał niebezpieczne manewry, zajeżdżał drogę innym pojazdom, wyprzedzał pojazdy nie zachowując bezpiecznej odległości, czym stworzył realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli policjanci poddali 22-latka badaniu na zawartość alkoholu. Wynik badania to ponad 0,5 promila. Za popełnione wykroczenia zostanie skierowany wobec 22-latka wniosek do sadu o ukaranie, a za kierowanie w stanie nietrzeźwości usłyszy on zarzuty. Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

To nie koniec niedzielnych, nietrzeźwych na ulicach. Ten sam patrol, tym razem w Brwinowie na ul. Pszczelińskiej, dokonał kontroli kierującego oplem. Badanie 46-latka wykazało ponad 1 promil. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Postępowania nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

Po zakończonych czynnościach z nietrzeźwym kierującym oplem, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego skontrolowali, również na ul. Pszczelińskiej, rowerzystę. 37-latek miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został ukarany mandatem w kwocie 2500 złotych.

Ponownie policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach oraz stosowanie się do hasła "JADĘ, NIE PIJĘ!". Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiały policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagują w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: