Mimo poważnych konsekwencji karnych wciąż dużym problemem na polskich drogach są nietrzeźwi kierowcy. Eliminowanie z ruchu drogowego osób, które podejmują takie nieodpowiedzialne i bardzo niebezpieczne decyzje jest bardzo ważnym elementem każdej służby grodziskich policjantów. Niestety, tylko w ciągu trzech dni funkcjonariusze zatrzymali aż siedmiu pijanych kierujących. Wszyscy w najbliższym czasie odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem. Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i nie narażanie siebie i innych na niebezpieczne zakończenie podróży po alkoholu.

Eliminowanie z ruchu pijanych użytkowników dróg jest ważnym elementem każdej policyjnej służby. Podejrzane zachowanie kierowców jest natychmiast sprawdzane przez funkcjonariuszy. Policjanci błyskawicznie reagują także na każdą informację od innych uczestników ruchu drogowego.

Nikogo nie trzeba przekonywać, że kierowcy decydujący się na wsiadanie „za kółko” po alkoholu wykazują się brakiem rozsądku i lekkomyślnością. Niestety, w ciągu trzech dni długiego weekendu, podczas kontroli drogowych na terenie powiatu grodziskiego, policjanci  zatrzymali aż siedem takich osób. Nietrzeźwi kierowcy byli zatrzymywani na ulicach Grodziska Maz., Milanówka, Natolina, Książenic i Starych Bud. Niechlubnym rekordzistą był 37-letni kierujący peugeotem, który w piątek po 23.00 jechał ulicą Podwiejską w Milanówku, mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Dla nietrzeźwych kierowców nie ma miejsca na naszych drogach, są oni poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych osób korzystających z dróg. Dlatego tak ważnym jest zapobieganie niebezpiecznym, a często nawet tragicznym zdarzeniom z ich udziałem. Zatrzymywanie i eliminowanie ich w porę z ruchu drogowgo właśnie temu służy. Policajnci po raz kolejny apelują do kierowców o rozsądek, a do świadków o powstrzymanie takich osób przed podróżą lub pilną informację o miejscu, w którym się poruszają. Nie wsiadajmy też z pijanym kierowcą do samochodu. Niejednokrotnie taka podróż kończyła się źle dla pasażera.

Wszyscy zatrzymani przez policjantów kierowcy w wieku od 25 do 38 lat usłyszą zarzuty kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości. Grozi im za to kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy i kara finansowa.

Czynności w powyższych sprawach nadzorują Prokuratury Rejonowe w Grodzisku Maz. i Żyrardowie.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: