W ubiegłym tygodniu grodziscy policjanci prowadzili na terenie całego powiatu działania prewencyjne. Ich celem było zapobieganie zagrożeniom i ujawnianie sprawców przestępstw i wykroczeń. Zwiększona liczba patroli w terenie oraz liczne kontrole doprowadziły do zatrzymania łącznie 21 osób. W czasie działań policjanci wyeliminowali z ruchu 6 nietrzeźwych kierowców. Funkcjonariusze planują regularne prowadzenie podobnych działań.

Grodziscy policjanci na bieżąco prowadzą analizy zagrożeń i szukają sposóbów zapobiegania najczęściej popełnianym przestępstwom. W ubiegłym tygodniu w tym celu zorganizowane zostały wzmożone działania prewencyjne na terenie całego powiatu. Brali w nich udział funkcjonariusze wszystkich wydziałów. Liczne patrole umundurowane i w ubraniu cywilnym podczas wieczorowych i nocnych służb kontrolowały miejsca najbardziej zagrożone.

W wyniku prowadzonych działań grodziscy policjanci zatrzymali łącznie 21 osób podejrzanych o popełnienie różnego rodzaju przestępstw. Sześć  z nich było sprawcami kradzieży lub kradzieży z włamaniem, siedem odpowie za przestępstwa narkotykowe, a dwie za czyny z Ustawy o ochronie zwierząt. Wzmożone kontrole drogowe doprowadziły do wyeliminowania z ruchu 6 nietrzeźwych  kierowców, którzy odpowiedzą przed sądem za złamanie prawa, a przede wszystkim za stwarzanie realnego zagrożenia dla siebie i innych użytkowników.

W czasie działań funkcjonariusze zwracali uwagę na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i porządku publicznego w różnych miejscach- na drogach, osiedlach, w parkach, na dworcach, parkingach, itp. Za popełnione wykroczenia, zarówno w ruchu drogowym, jak i dotyczące porządku publicznego, nałożyli na ich sprawców 49 mandatów karnych, a pouczyli 164 osoby. W celu potwierdzenia tożsamości wylegitymowane zostały 393 kontrolowane osoby.

Grodziscy funkcjonariusze planują cykliczne organizowanie podobnych działań, które przyczyniają się do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa mieszkańców powiatu.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: