Szybkie i skuteczne działania grodziskich policjantów doprowadziły do zabezpieczenia prawie trzech kilogramów różnych narkotyków o czarnorynkowej wartości około 150 tysięcy złotych. Część nielegalnych środków miał przy sobie 27–latek, zatrzymany w piwnicy jednego z bloków. Kryminalni szybko dotarli do miejsca, w którym mężczyzna ukrył beczkę wypełnioną opakowaniami z amfetaminą, mefedronem, haszyszem, marihuaną i tabletkami extasy. Zatrzymany usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Na wniosek grodziskiej prokuratury został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Przed 22.00 grodziscy policjanci patrolujący rejon miasta zostali wezwani na interwencję w jednym z bloków, gdzie ktoś miał hałasować na klatce schodowej. Po sprawdzeniu, funkcjonariusze zastali w piwnicy dwóch mężczyzn. Z uwagi na podejrzenie, że mogli oni zażywać wcześniej narkotyki, zostali poddani kontroli. Po wezwaniu do wydania rzeczy zabronionych 27-latek stwierdził, że nic takiego nie ma. Policjanci nie dali za wygraną i podczas przeszukania zabezpieczyli przy nim kilka torebek z różnymi podejrzanymi substancjami. Mężczyzna został zatrzymany.

O sprawie zostali poinformowani kryminalni, którzy natychmiast rozpoczęli ustalanie miejsca zamieszkania 27-latka. Mimo podawania przez mężczyznę innego adresu, policjanci w toku czynnności operacyjnych szybko dotarli do mieszkania wynajmowanego przez niego od kilku miesięcy. Po sforsowaniu zamka w drzwiach jednego pokoju, znaleźli tam plastikową beczkę, w której były hermetyczne opakowania z dużą ilością różnych nielegalnych substancji. Po ich zbadaniu okazało się, że zabezpieczone zostały łącznie prawie 3 kilogramy narkotyków w postaci amfetaminy, metaamfetaminy, mefedronu, haszyszu, marihuany i ponad 1500 sztuk tabletek extasy. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych środków wynosi około 150 tysięcy złotych.

27-latek doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Maz. usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych oraz przygotowania do wprowadzenia ich do nielegalnego obrotu. Te przestępstwa zagrożone są karą nawet 10 lat pozbawienia wolności. Sąd pozytywnie rozpatrzył prokuratorski wniosek i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: