Poszukiwania 34-latka przez grodziskich kryminalnych zakończyły się nie tylko jego odnalezieniem, ale także zarzutami karnymi z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Policjanci w miejscu przebywania mężczyzny zabezpieczyli ponad 190 gramów marihuany i porcję amfetaminy. Część substancji była ukryta w budzie dla psa. Zatrzymany odpowie za posiadanie nielegalnych środków, otrzymał także wezwanie do poszukującej go prokuratury.

Podczas wykonywania zadań służbowych policjanci grodziskiego Wydziału Kryminalnego pojechali skontrolować adres, gdzie mogła przebywać osoba poszukiwana przez sąd i prokuraturę. W czasie obserwacji tego miejsca funkcjonariusze zwrócili uwagę na mężczyznę, który pospiesznie chował coś w budzie dla psa. Kryminalni natychmiast przystąpili do sprawdzania osoby i ukrywanych przedmiotów. Szybko okazało się, że mają do czynienia z poszukiwanym 34-latkiem, który do budy wstawił plastikowe opakowanie z suszem roślinnym. Policjanci dokładnie przeszukali całą posesję. Efektem tych czynności było znalezienie dodatkowo wysuszonych łodyg konopi, a w domu rozsypanego na talerzyku białego proszku. Wszystkie substancje zostały zabezpieczone do dalszych badań, a ich właściciel zatrzymany.

Wykonane przez policjantów czynności dochodzeniowo-śledcze potwierdziły, że poszukiwany mężczyzna ukrywał łącznie ponad 190 gramów marihuany i porcję amfetaminy. Usłyszał zarzut posiadania narkotyków. To przestępstwo zagrożone jest karą nawet 3 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze przekazali odpowiednią dokumentację do instytucji poszukujących zatrzymanego, a jemu wystawili wezwanie.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Żyrardowie.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: