Dzięki skutecznym działaniom podkowiańskich policjantów zatrzymany został mężczyzna podejrzany o liczne przestępstwa i poszukiwany przez sądy i prokuratury. W miejscu pobytu 29-latka funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 40 gramów marihuany. Zatrzymany usłyszał łącznie 17 zarzutów karnych dotyczących przestępstw popełnionych na terenie trzech powiatów.

Podczas działań służbowych policjanci z podkowiańskiego posterunku uzyskali informację, że w ich mieście może przebywać osoba podejrzana o popełnienie wielu przestępstw na terenie powiatu i okolic. Wspólnie z funkcjonariuszami z wydziału kryminalnego pojechali pod ustalony adres, gdzie zastali poszukiwanego 29-latka. W czasie dokładnego przeszukania domu mundurowi znaleźli torbę z suszem roślinnym. Zabezpieczyli też pieniądze, które mogły pochodzić z popełnionych przez mężczyznę przestępstw.

Zatrzymany trafił do policyjnej celi. Badanie zabezpieczonych substancji potwierdziło, że było to ponad 40 gramów marihuany. Dalsze czynnności dochodzeniowo-śledcze oraz analiza danych i informacji o zatrzymanym wykazały, że 29-latek był poszukiwany, także listem gończym, przez pięć różnych instytucji do odbycia kar za wcześniej popełnione czyny. Na zatrzymanego mężczyznę oczekiwali również policjanci z Milanówka, Ożarowa Mazowieckiego i Tarczyna. Po ich czynnościach zatrzymany usłyszał 16 zarzutów karnych. Dziesięć z nich dotyczyło różnych kradzieży, cztery nie stosowania się do zakazu prowadzenia pojazdów i dwa nie zatrzymania się do policyjnej kontroli. Odpowie także za posiadanie środków odurzających zabezpieczonych podczas zatrzymania w Podkowie Leśnej.

Zgodnie z postanowieniami sądów i prokuratur mężczyzna został osadzony w placówce penitencjarnej, gdzie odbędzie przewidziane dla niego kary.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: