Nietrzeźwy kierowca na widok policjantów „chciał zostać pasażerem”

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Pruszkowie zatrzymali 42- letniego mężczyznę, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwym oraz posiadał środki odurzające. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Taki sam wymiar kary grozi za posiadanie środków odurzających.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Pruszkowie pełniąc codzienną służbę zwrócili uwagę na kierującego, który widząc radiowóz nagle zatrzymał się, wysiadł z pojazdu i chciał zamienić się miejscami z siedzącym obok pasażerem.

Policjanci natychmiast przystąpili do kontroli kierującego. Po wykonaniu badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, że jest on  nietrzeźwy. Podczas dalszych czynności funkcjonariusze ujawnili w ubraniu mężczyzny dwie torebki z zawartości suszu roślinnego i białej substancji. Wyniki badań  narkotesterem potwierdziły, że jest to mefederon i marihuana.

Po usłyszeniu zarzutów 42- letni mężczyzna przyznał się do kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwym oraz posiadania środków odurzających. Za każde z tych przestępstw grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: