Od środy 21 czerwca mieszkańcy Grodziska mogą odwiedzać miejsce stworzone specjalnie z myślą o ich czworonożnych pupilach. Obiekt powstały przy ulicy Na Laski 63, jest on ogrodzony i bezpieczny dla zwierząt. Z okazji otwarcia zorganizowano liczne atrakcje i zabawy.

Oficjalnie w Grodzisku Mazowieckim otwarty został pierwszy wybieg dla psów. Inicjatywa stworzenia miejsca, w którym psy będą mogły czuć się pewnie i beztrosko była tematem dyskusji mieszkańców od kilku lat. Finalnie udało się wyprowadzić projekt w życie, a efekty pracy są już możliwe do zobaczenia. W trakcie trwania uroczyści wręczone zostały dyplomy właścicielom czworonogów, których najlepsi przyjaciele zwyciężyli w konkursie na ,,Gwiazdę psiego wyboru" a ich zdjęcia pojawiły się na tablicach. Program przygotowany dla uczestników zapewniał porady behawioralne oraz wskazówki udzielane przez trenera zwierząt. Na miejscu skorzystać można było również z różnych stoisk oferujących hotele dla psów, Straży Zwierząt Powiatu Grodziskiego, Ekopatrolu Straży Miejskiej oraz Schroniska dla psów w Korabiewicach. Wydarzeniu towarzyszyła poza tym zbiórka karmy dla szczeniąt.

Udział w wydarzeniu wzięli min. burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński, wiceburmistrzowie Norbert Ceglinski i Tomasz Krupski, przewodnicząca rady miejskiej Joanna Wróblewska, radny Tomasz Suchożebrski, rodziny z dziećmi, posiadacze czworonogów wraz z pupilami.

Wybieg dla psów, to plac o około 850 metrów kwadratowych powierzchni, na którym psy mają okazję swobodnie pobiegać i nawiązać nowe znajomości. Na zamkniętym obszarze mogą skorzystać również z toru przeszkód.  Odpowiedzialność za zachowanie i utrzymanie porządku zwierząt w danym miejscu, zgodnie z regulaminem umieszczonym na tablicy informacyjnej, ponosić będzie właściciel. Wprowadzenie pewnych reguł umożliwi czworonogom przystosowanie się do kontaktu z innymi ludźmi oraz nauczy przebywać na wspólnej przestrzeni razem z innych psami. Warto wspomnieć, że planowane jest wprowadzenie śluzy, która pozwoli przypiąć na smyczy pupila, a następnie swobodnie udać się z nim na spacer po ulicy. Teren ten będzie oddzielony od drogi i przestrzeni, na której bawią się zwierzęta.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Otwarcie Grodziskiego wybiegu dla psów


To może Cię zainteresować: