W minionym tygodniu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego pruszkowskiej komendy uczestniczyli w stołecznych działaniach kontrolno-prewencyjnych "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego". W trakcie działań funkcjonariusze ujawnili 62 wykroczenia i nałożyli 59 mandatów karnych na łączną kwotę 53 350 złotych. W powietrzu pracował bezzałogowy statek powietrzny.

Działania miały charakter prewencyjno-kontrolny. Policjanci przed wszystkim zwracali uwagę na kierujących, którzy popełniali wykroczenia względem pieszych i rowerzystów. Zarówno kierujący jak i piesi, którzy nie stosowali się do przepisów, musieli się liczyć z konsekwencjami prawnymi.

W trakcie działań policjanci pruszkowskiej drogówki wylegitymowali 77 osób i ujawnili 62 wykroczenia. Nałożono 59 mandatów karnych na łączną kwotę 53 350 złotych, skierowano 3 wnioski do sądu o ukaranie i zastosowano 3 pouczenia.

Policjanci przeprowadzili 132 badania stanu trzeźwości kierujących, zatrzymali jeden dowód rejestracyjny.

Główne  wykroczenia popełniane przez kierujących w rejonie przejść dla pieszych to: przekraczanie prędkości w rejonie przejść dla pieszych - 30 wykroczeń i wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim - 24 wykroczenia. Pozostałe to: nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych, , oraz omijanie pojazdów przed przejściem dla pieszych.

Na jednej z głównych dróg powiatu pruszkowskiego, pracę funkcjonariuszy wspierał patrol wyposażony w bezzałogowy statek powietrzny, który rejestrował zachowania uczestników ruchu drogowego.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Podsumowanie ostatnich działań pruszkowskiej "drogówki"


To może Cię zainteresować: