Zatrzymane prawo jazdy, mandaty na kwotę 3000 złotych i 28 punktów karnych

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zarejestrowali kierującego volkswagenem, który wyprzedzał pojazd przed przejściem dla pieszych i jechał 103 km/h w obszarze zabudowanym. Taka jazda kierującego zakończyła się dwoma mandatami na kwotę łączną 3000 złotych, 28 punktami karnymi oraz zatrzymaniem prawa jazdy.

W niedzielę wieczorem na ul. Przejazdowej w Pruszkowie patrol pruszkowskiej drogówki dokonał pomiaru volkswagena, którego kierujący przed oznakowanym przejściem dla pieszych wyprzedzał drugi pojazd. Miernik prędkości wskazał 103km/h w miejscu, gdzie dozwolona prędkość wynosiła 50 km/h.

Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli kierujący usłyszał od policjantów, jaka kara czeka go za popełnione wykroczenia. Za wyprzedzanie na oznakowanym przejściu dla pieszych mandat w wysokości 1500 zł i 15 punktów karnych, a za przekroczenie prędkości o 53 km/h w obszarze zabudowanym zatrzymane prawo jazdy, mandant w kwocie 1500 zł i 13 punktów. Łącznie kierujący otrzymał 3000 złotych i 28 punktów karnych. Swoimi czynami przekroczył dopuszczalna liczbę punktów (24), co wiąże się ze skierowaniem kierującego na ponowny egzamin.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: