BEZPIECZNA PRĘDKOŚĆ 2023

W dniach 6 – 7 maja 2023 roku w ramach działań prewencyjno – kontrolnych policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie prowadzili działania pod nazwą „BEZPIECZNA PRĘDKOŚĆ 2023”.

Kierujący pojazdem ma obowiązek stosować się do ograniczeń prędkości wynikających ze znaków drogowych oraz z przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym. Dostosowanie prędkości do aktualnie panujących warunków na drodze, może zminimalizować tragiczne skutki zdarzeń drogowych. Bardzo niebezpieczne jest przekraczanie dopuszczalnej prędkości w rejonach przejść dla pieszych, dlatego zbliżając się do nich, należy zwolnić i zachować szczególną ostrożność!

Policjanci pruszkowskiej drogówki podczas weekendu ujawnili 38 sytuacji, w których kierujący nie zastosowali się do ograniczenia prędkości jazdy. Rekordzista za przekroczenie dozwolonej prędkości jazdy w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h pożegnał się z uprawnieniami na okres 3 miesięcy. Dwóch kolejnych kierujących miało zatrzymane prawo jazdy za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Policjanci przeprowadzili 252 kontroli stanu trzeźwości. W wyniku przeprowadzonych działań okazało się, że dwie osoby kierowały samochodem, chociaż nie posiadali do tego wymaganych uprawnień.

Powyższe wyniki pokazują, że pomimo wielokrotnych działań mających na celu przestrzeganie obowiązujących przepisów, wciąż spotykamy się z sytuacjami, w których czas i ryzyko niebezpieczeństwa stawiane są wyżej niż życie i zdrowie ludzkie.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: