W minionym tygodniu uczniowie ze szkoły w Michałowicach, wspólnie z dzielnicowym z Michałowic i policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego „przeprowadzili” akcję o nazwie „Jabłko czy cytryna?” Na ulicy Polnej dzieci sprawdzały jak jeżdżą kierowcy w okolicy ich szkoły, niestety nie zabrakło „kwaśnych” mandatów, głównie za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Głównym celem akcji „Jabłko czy cytryna?” było zwrócenie uwagi kierującym na ograniczenie prędkości w terenie zabudowanym oraz używanie pasów bezpieczeństwa. „Akcja” została przeprowadzona  na ul. Polnej w Michałowicach, w pobliżu szkoły.

Dzieci przygotowały cytryny i słodkie jabłka oraz tablice „Chcesz jabłko dostać zdrowe, respektuj przepisy drogowe” i „Jeśli nie szanujesz znaków, to cytrynkę weź posmakuj”. Dzielnicowi z Michałowic wspólnie z policjantami z pruszkowskiej „drogówki” zatrzymywali pojazdy do kontroli i sprawdzali, czy kierowcy przestrzegają zasad przepisów ruchu drogowego.

Kierowcy,  którzy jechali zgodnie z przepisami ruchu drogowego otrzymywali od uczniów jabłko, natomiast kierowcy, którzy  popełnili wykroczenia (przekroczenie dopuszczalnej prędkości, brak zapiętych pasów) zostali pouczeni o skutkach prawnych wynikających z przepisów i wyjątkowo, zamiast mandatu musieli z uśmiechem na ustach zjeść kawałek cytryny otrzymany od dzieci. Niestety większość kierowców otrzymała od dzieci „cytrynowy mandat”.

W akcji „Jabłko czy cytryna?” wspólnie z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Michałowicach udział wzięły nadkom. Małgorzata Pietrusiak - Komendant Komisariatu w Michałowicach, Wójt Gminy Michałowice  Pani Małgorzata Pachecka.

Przypominamy kierowcom o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego, bo "kwaśne" mandaty rozdają tylko dzieci!

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Jabłko czy cytryna?


To może Cię zainteresować: