W dniach 14 i 15 lutego policjanci ”drogówki” z garnizonu stołecznego przeprowadzali działania prewencyjno – kontrolne pod nazwą „BEZPIECZNA PRĘDKOŚĆ 2023”. Na drogach powiatu grodziskiego funkcjonariusze ujawnili 72 wykroczenia związane z przekroczeniem dozwolonej prędkości.

Na drogach całego powiatu grodziskiego funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili działania prewencyjno – kontrolne pn. „BEZPIECZNA PRĘDKOŚĆ 2023”. Głównym celem działań było zapobieganie wypadkom poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.

Podczas całej akcji funkcjonariusze ujawnili 72 przypadki przekroczenia dopuszczalnej prędkości przez kierujących. Jednym z miejsc prowadzonych działań były rejony przejść dla pieszych, gdzie policjanci ujawnili aż 60 wykroczeń.

Nadmierna prędkość jest nadal główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Pamiętajmy, że na drodze nawet najmniejszy błąd jednego z użytkowników może mieć poważne konsekwencje dla innych. Gdy pojazd porusza się z dużą prędkością na jakikolwiek manewr może być już za późno. Dlatego tak ważne jest dostosowywanie jej do warunków i miejsc, w których podróżujemy. 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: