W czwartek, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego pruszkowskiej komendy uczestniczyli w stołecznych działaniach kontrolno-prewencyjnych "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego". W trakcie działań funkcjonariusze ujawnili 43 wykroczenia i nałożyli 31 mandatów karnych. W powietrzu pracował bezzałogowy statek powietrzny.

Działania miały charakter prewencyjno-kontrolny. Policjanci przed wszystkim zwracali uwagę na kierujących, którzy popełniali wykroczenia względem pieszych i rowerzystów. Zarówno kierujący jak i piesi, którzy nie stosowali się do przepisów, musieli się liczyć z konsekwencjami prawnymi.

W trakcie działań policjanci pruszkowskiej drogówki wylegitymowali 56 osób i ujawnili 43 wykroczenia. Nałożono 31 mandatów karnych, skierowano 3 wnioski do sądu o ukaranie i zastosowano 9 pouczeń.

Policjanci przeprowadzili 123 badania stanu trzeźwości kierujących. Podczas tych działań policjanci zatrzymali kierującego w stanie nietrzeźwości, jednego poszukiwanego oraz jednego kierującego bez uprawnień. Mundurowi zatrzymali 7 praw jazdy, w tym 6 za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h.

Główne  wykroczenia popełniane przez kierujących w rejonie przejść dla pieszych to: przekraczanie prędkości w rejonie przejść dla pieszych - 14 wykroczeń (w tym 13 w rejonie przejścia dla pieszych), wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim - 9 wykroczeń, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych – 8 wykroczeń.

Na jednej z głównych dróg powiatu pruszkowskiego, pracę funkcjonariuszy wspierał patrol wyposażony w bezzałogowy statek powietrzny, który rejestrował zachowania uczestników ruchu drogowego.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: