6 lipca br., na terenie całego garnizonu stołecznego policjanci prowadzili działania ukierunkowane na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Grodziscy funkcjonariusze w ramach tych działań zwracali szczególną uwagę na zachowania kierujących wobec pieszych, a także na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa przez pieszych, rowerzystów, motocyklistów i osób korzystających z hulajnóg. Wykroczenia w okolicach przejść dla pieszych popełniło 24 kierowców aut i 13 rowerzystów.

W ramach wczorajszych działań grodziscy policjanci prowadzili kontrole na wielu odcinkach dróg w całym powiecie. Szczególną uwagę zwracali na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych i rowerzystów. Do ujawniania niebezpiecznych zachowań w rejonach przejść dla pieszych funkcjonariusze ruchu drogowego wykorzystywali bezzałogowy statek powietrzny.  Zachowania uczestników ruchu drogowego były także szczegółowo kontrolowane na stanowisku monitoringu miejskiego.

Podczas działań policjanci  ujawnili 9 wykroczeń popełnionych przez kierowców samochodów bezpośrednio wobec pieszych. W 5 przypadkach było to nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu, a w 4 wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych. Innych 15 kierujących przekroczyło prędkość jazdy w rejonie przejścia dla pieszych. Niebezpieczne sytuacje stwarzali także rowerzyści. 13 z nich przejeżdżało przez przejście dla pieszych.

Każdy z użytkowników, który stworzył zagrożenie na drodze musiał liczyć się z konsekwencjami swojego zachowania. Policjanci zastosowali środki prawne wobec 45 uczestników ruchu drogowego. 30 z nich zostało ukaranych mandatami, 7 pouczyli, a wobec 8 będą prowadzone dalsze postępowania.

Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg o przestrzeganiu przepisów i zasad bezpieczeństwa. Czasem jeden błąd może kosztować ludzkie życie lub zdrowie.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: