Przejście dla pieszych przy ulicy 1 Maja w Bożej Woli (gmina Baranów) jest coraz bardziej niebezpieczne dla pieszych, m.in. dla dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego. Wysokie natężenie ruchu spowodowane jest bliskością stacji kolejowej i przejazdu, a także nowego paczkomatu i sklepu spożywczego z przylegającym parkingiem.

Przejście znajduje się przy drodze wiodącej do Grodziska Mazowieckiego, którą można ominąć wiecznie zatłoczony wjazd od strony autostrady A2. Niestety powoduje to, że mimo zakazu, właśnie tędy skracają sobie przejazd TIR-y jadące od strony Poznania. Dodatkowo, już w tym roku planowany jest remont nawierzchni tej drogi (obecnie jest ona w fatalnym stanie), co zwykle powoduje zwiększenie prędkości przejeżdżających samochodów, pomimo że w pobliżu szkoły jest ograniczenie do 30km/h.

Justyna Michta, dyrektor SP im. ks. Jana Twardowskiego, zwróciła się do Powiatowego Zarządu Dróg z prośbą o zainstalowanie sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych podczas planowanego remontu. Na początku października zebrano 485 podpisów w tej sprawie. Swoje zdanie wyrazili mieszkańcy Bożej Woli i okolic (do tej placówki edukacyjnej chodzą również dzieci m.in. z Bramek, gmina Błonie). Podpisy dołączono do wysłanego przez panią dyrektor 6 października pisma do Zarządu Powiatu Grodziskiego oraz do Urzędu Gminy Baranów. W chwili obecnej wszyscy czekamy na odpowiedź jednostek samorządu terytorialnego na prośbę dyrektor szkoły.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Mieszkańcy walczą o światłą


To może Cię zainteresować: