Ale wpadka! Chciał skorzystać z „Ubera” pomylił go z policyjnym radiowozem.

Do niecodziennej sytuacji doszło w m. Raszyn, gdy policjanci pruszkowskiej patrolówki wykonywali  swoje obowiązki służbowe. Do nieoznakowanego radiowozu  podszedł mężczyzna, który przypuszczał, że pojazd świadczy usługi typu „Uber”. Po zorientowaniu się, przez mężczyznę, że nie jest to pojazd świadczący tego rodzaju usługi mężczyzna zaczął zachowywać się nerwowo,  co w policjantach wzbudziło uzasadnione podejrzenie, że mężczyzna „może mieć coś na sumieniu”. Powyższe potwierdził fakt, iż za chwilę mężczyzna w radiowozie przekazał policjantom informacje o tym, że ma „towar”.

W/w „pasażer” w swoim miejscu zamieszkania miał posiadać ok.100 gram „speeda”. Jak później policjanci potwierdzili w trakcie przeszukania mieszkania 32-latka ujawnione zostały narkotyki w postaci mefedronu, amfetaminy, meta amfetaminy oraz n/n substancji o wadze 386,27 g netto.

Wstępne badania testerami narkotykowymi wykazały, że zabezpieczone substancje  to mefedron, amfetamina i meta amfetamina.

32-letni mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy gdzie w dalszej części były wykonywane z nim czynności procesowe. Wszystkie przedmioty pochodzące z przestępstwa i służące do jego popełnienia zostały zabezpieczone i zatrzymane przez funkcjonariuszy. Mężczyzna usłyszał zarzuty z  z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii. Zgodnie z Ustawą zatrzymanemu może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wobec mężczyzny Sąd Rejonowy w Pruszkowie na wniosek Prokuratora  zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

Śledztwo  w tej sprawie prowadzi  Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: