Rok 2016 to istna rewolucja w grodziskim handlu detalicznym. Niewątpliwie kulminacyjnym puntem tej rewolucji było otwarcie z początkiem grudnia, w ścisłym centrum Grodziska - Galerii Grodovej, galerii pod wieloma względami wyjątkowej, w porównaniu z innymi lokalnymi centrami handlowymi.

Jeszcze wiosną tego roku Grodzisk był niemal handlową pustynią w zakresie sklepów wielkopowierzchniowych. Po zniknięciu sieci Marcpol, mieszkańcom tego miasta został do dyspozycji jedynie Carrefour, oraz dyskonty LIDL i pączkująca w każdym możliwym miejscu Biedronka. Wiele zakupów można był zrobić jedynie w sąsiednich miastach lub w Jankach.

Problem ten już w 2012 roku, na łamach dawnego portalu internetowego, w artykule Czy każde miasto musi mieć swoją galerię? poruszył nasz redakcyjny kolega. Wiele wniosków z tego artykułu pozostawało aktualnych do połowy tego roku. Najpierw w Łąkach powstała kolejna Biedronka. Tuż obok, w sierpniu tego roku otwarte zostało Netto. Jesienią zakupy można było zrobić w Parku Handlowym Retalia.

Czy w związku z tym w Grodzisku jest jeszcze miejsce na Galerię Grodovą? Naszym zdaniem tak, i to ze względu na wyjątkowy charakter tego obiektu i najemców, których udało się przekonać do otwarcia swoich sklepów w tym miejscu.

Pod wieloma artykułami na naszym portalu, oraz na profilu Facebook pojawiały się propozycje mieszkańców, jakie sklepy powinny znaleźć się w takim obiekcie. Dopiero Galeria Grodova zadość dała tym oczekiwaniom. Na dwóch poziomach centrum działa ponad 20 sklepów i punktów usługowych. Wśród marek, które otworzyły tu  swoje salony, znajdują się:  Stokrotka, Cosmedica, Rossmann, EMPIK, RTV EURO AGD, SMYK, Martes Sport, 50 Style, TXM, Diverse, Medicine Everyday Therapy, Quiosque, Ziaja dla Ciebie. Usługi w Galerii reprezentują m.in.  salon fryzjersko – kosmetyczny Lok&Roll, Optyk Tondryk, kantor, biuro podróży Itaka, Teletorium, salonik Kolportera i salon Play.

- Galeria Grodova jest w całości wynajęta. Znalazły się tu lubiane i doskonale znane na naszym rynku marki - mówiła Dorota Beltrani, dyrektor ds. Komercjalizacji w NAPOLLO. - Galeria Grodova to szeroka oferta dobrana pod kątem zróżnicowanych potrzeb Klientów, od zakupów codziennych, spożywczych, poprzez modę, sport, produkty z kategorii zdrowie i uroda, jak i specjalistyczne. – dodaje.

Warto zwrócić uwagę na położenie samego obiektu blisko Centrum Kultury, jak i tradycyjnego miejsca zakupów dla wielu Grodziszczan – deptaka. Większość z nowo otwartych sklepów jest uzupełnieniem tutejszej oferty handlowej, a nie konkurencją dla lokalnego handlu.

- Jest to typowe centrum convenience. Centrum, które jest blisko klienta, tak żeby konsument mógł robić szybko i w wygodnych, dobrych warunkach zakupy, ale też miejsce gdzie można odpoczywać, spotkać ze znajomymi, wypić kawę czy herbatę. Jest to miejsce i zakupów i miejsce spotkań – mówił naszej redakcji Pan Sławomir Zawadzki, prezes zarządu Grupy Napollo - Życzę dobrych zakupów, by to miejsce było dla Państwa dobrym miejscem zakupowym, jak i miejscem gdzie mogą Państwo spotkać się ze znajomymi, przyjaciółmi, spędzić dobrze wolny czas. Galeria grodowa to dobry znak rozpoznawczy w mieście.

Opublikowany przez Leszek Duniec na 5 grudzień 2016

Od strony architektonicznej obiekt przeszedł znaczną ewolucję od formy zbliżonej do starych kamienic, do znacznie nowocześniejszej i ciekawej architektonicznie bryły, wkomponowując się w tę część miasta, gdzie tuż obok znajduje się Centrum Kultury i pawilon handlowy „Na Skarpie”. Niestety inwestorom nie udało się uniknąć jednego problemu, który dotyczy praktycznie wszystkich galerii położonych w centrach miast – braku miejsc parkingowych. Pomimo parkingu podziemnego i nowego parkingu obok Centrum Kultury – parkowanie w tym miejscu stało się kłopotliwe. Alternatywą jest dojazd rowerem, niestety jak na razie problemem jest  jego bezpieczne pozostawienie. Co prawda na parkingu podziemnym jest wyznaczone miejsce dla rowerów, ale bez możliwości ich zabezpieczenia. Mamy nadzieję, że jest to problem do szybkiego rozwiązania.

Coraz szybciej zbliżają się święta – dla wielu okres gorących przygotować do wesołego rodzinnego spotkania. W najbliższych dniach, bazując na koszyku cenowym opracowanym przez portal Dla Handlu przygotujemy dla Państwa porównanie cen lokalnych sklepów. Pierwszy ranking opublikujemy już w najbliższy poniedziałek!

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Zapraszamy do Galerii Grodovej