To był operetkowy „Bal w Savoyu”

fot. UG Jaktorów

W tym roku mieszkańcy Jaktorowa nie mogą narzekać na brak atrakcji. Jednym z priorytetów Wójta Rafała Drązikowskiego było znaczne poszerzenie oferty kulturalnej dla mieszkańców. W efekcie co miesiąc na mieszkańców czekają wydarzenia na najwyższym poziomie, a 16 marca wzięliśmy udział w wieczorze operetkowym.

„Bal w Savoyu” Paula Abrahama to musicalowa operetka w III aktach, której libretto stworzone zostało według najlepszej receptury opracowanej przez takich geniuszy gatunku jak Strauss, Kalman czy Lehar.

To historia towarzysko-miłosna ujawniająca ciągoty międzywojennych elit do wyzwalania się z wiktoriańskiej moralności, podana oczywiście w sosie genialnie syntetycznym. W tej rewiowej i przepysznej aranżacyjnie operetce reprezentant elit frenetycznie balujących u progu zmierzchu bogów brata się z synem orientu, a wybitnie uzdolniony arystokrata okazuje się być artystką i dokonuje publicznego coming out’u – gdzież, jak nie na wielkim balu w hotelu Savoy!

Bez wątpienia tego wieczoru atmosferę w auli dawnego gimnazjum w Jaktorowie napełniała magia muzyki i śpiewu. Sala była wypełniona po brzegi. To był wieczór pełen emocji, piękna i nostalgii. Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy do śledzenia naszych kolejnych wydarzeń kulturalnych!

Warto tu podziękować Gminnej Bibliotece w Jaktorowie oraz Jadwidze Zakrzewskiej, przewodniczącej Komisji Kultury i Dziedzictwa Narodowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego za organizację tego wspaniałego wydarzenia.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: