Koncert Noworoczny „Viva Verdi, Viva Broadway”, który odbył się w grodziskim Centrum Kultury w piątek 7 stycznia, to prawdziwa uczta muzyczna. Publiczność, wypełniająca po brzegi salę widowiskową, gromkimi brawami nagradzała wykonawców poszczegółnych pozycji programu, na który składały się przeboje operetkowe i musicalowe.

Soliści Narodowego Akademickiego Teatru, Opery i Baletu w Odessie: Alyona Kistenyova (sopran) i Ruslan Zinevich (tenor)oraz Melanie Goerlitz z USA ( sopran), śpiewająca zarówno muzykę broadway'owską jak i operową, z niezwykłą swobodą zaprezentowali zarówno klasyczne arie operowe, jak i broadwayowskie przeboje. Towarzyszyła im Orkiestra Symfoniczna Filharmonii z Iwano-Frankowska (dawny Stanisławów) pod batutą wybitnego klarnecisty i dyrygenta Wojtka (Woytka) Mrozka.

„Aria ze śmiechem” Offenbacha, „Wielka sława to żart” Straussa, śpiewane po polsku oraz „O sole mio” E. di Capua czy „Summertime” Gershwina, to tylko nieliczne z ponad dwudziestu utworów wykonanych podczas koncertu.
Artyści bisowali dwukrotnie, wykonując między innymi pieśń „Hej Sokoły” w języku polskim.
Wojtek Mrozek nie tylko wspaniale dyrygował, był również konferansjerem, a także  z wirtuozerią wykonał na klarnecie z towarzyszeniem orkiestry melodię ze „Skrzypka na dachu” J. Bock’a. Było to nasze drugie spotkanie z tym artystą, bowiem przed rokiem dyrygował Yupiter Chamber Orchestra podczas Koncertu Noworocznego „Tańce Świata”.
Pewną ciekawostką może być fakt, że w sierpniu, w koncercie „Tęczowy Chopin” w ramach festiwalu „Muzyka w Zabytkach Chełmna” ten świetny klarnecista grał z Podkowińskim Kwartetem Prima Vista.

Ewa Kubacka
fot. Andrzej Kucharski

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Koncert Noworoczny Viva Verdi, Viva Broadway


To może Cię zainteresować: