W  sobotę 7 maja, w sali pałacyku w Otrębusach odbył się koncert kwartetu Prima Vista, który zainaugurował „nowe życie” w Toeplitzówce.

Były trzy powody zorganizowania koncertu: oddanie do użytkowania wyremontowanej po wyprowadzce dotychczasowych użytkowników Toeplitzówki, rocznica śmierci założyciela kwartetu Prima Vista Józefa Kolinka oraz urodziny prof. Piotra Palecznego, który miał wystąpić z towarzyszeniem kwartetu. Miał, bowiem w ostatniej chwili, z powodów zdrowotnych, musiał odwołać swój udział w koncercie. Na szczęście organizatorom udało się zorganizować zastępstwo, i to na najwyższym poziomie, zagrała bowiem znakomita pianistka, wybitna interpretatorka utworów Chopina i Mozarta, profesor Elżbieta Karaś-Krasztel z Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Kwartet Prima Vista zagrał w składzie: Krzysztofd Bzówka – I skrzypce, Wojciech Hartman – II skrzypce, Marek Czech – altówka oraz Zbigniew Krzymiński – wiolonczela.

Podczas tego niezwykłego koncertu usłyszeliśmy w mistrzowskim wykonaniu utwory Karola Kurpińskiego, Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz Fryderyka Chopina. Zachwycona koncertem, publiczność usłyszała na bis jeden z mazurków Fryderyka Chopina.

Był to bez wątpienia koncert, który pozostawił w słuchaczach niezapomniane wrażenia.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: