Bohaterowie Basenu Narodowego wspierają Polski Związek Niewidomych

Na łamach naszego portalu temat Basenu/Stadionu Narodowego gościł kilkakrotnie, wielu mieszkańców z naszej okolicy było także dwukrotnie na tym pamiętnym meczu, dlatego pragniemy podzielić się z Państwem tą informacją. Kibice, którzy rozbawili całą Polskę, wbiegając na murawę Stadionu Narodowego, przekazali część nagrody od portalu Kwejk.pl na rzecz Polskiego Związku Niewidomych.

Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznych telefonów dla osób z dysfunkcjami wzroku, sterowanych głosem smartphonów SeeYou Phone.

W piątek, 30 listopada, Bohaterowie Basenu Narodowego przekazali na ręce prezesa Polskiego Związku Niewidomych, Anny Woźniak-Szymańskiej, część nagrody pieniężnej, którą otrzymali od portalu Kwejk.pl za rozśmieszenie Polaków. Dzięki finansowemu wsparciu kibiców, Polski Związek Niewidomych nabył dwa smartphony polskiej marki SeeYou, stworzone dla osób niewidomych i słabowidzących.

"Cieszymy się, że możemy wspomóc Polski Związek Niewidomych oraz nowatorskie rozwiązania technologiczne stworzone przez Polaków - powiedział Mariusz Wawryniuk. - Niedawno zupełnie obcy ludzie oferowali nam swoje wsparcie, a dzisiaj my możemy pomóc innym potrzebującym".

Obsługiwany wyłącznie za pomocą głosu SeeYou Phone zapewnia dostęp do takich funkcji, jak wysyłanie SMS, korzystanie z Internetu, portali społecznościowych oraz poczty elektronicznej, pieszą nawigację GPS czy elektroniczną lupę. Idea telefonu-przewodnika zrodziła się z potrzeby serca - mama Marcina Łapy, założyciela SeeYou, jest osobą słabowidzącą. Przez lata nie mogła wysyłać SMS-ów. Tak powstał pomysł stworzenia telefonu, a następnie sieci komórkowej, których celem jest ułatwianie życia osobom z dysfunkcjami wzroku.

Adam Dziewulak i Mariusz Wawryniuk zdobyli serca Polaków, wbiegając na zalane boisko Stadionu Narodowego w Warszawie, po informacji o odwołaniu meczu Polska - Anglia. Obaj panowie zostali szybko ujęci przez policję, a za wtargnięcie na murawę groziła im kara grzywny 5 tysięcy złotych lub 3 lata więzienia. Ostatecznie sąd umorzył postępowanie ze względu na niską szkodliwość społeczną czynu, ale nałożył na pływaków dwuletni zakaz stadionowy. Portal Kwejk.pl uhonorował ich nagrodą za rozśmieszenie Polaków, którą dzisiaj przekazali na cel charytatywny.

oprac. IS
na podst. Informacje Zlecone PAP

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: