W minionym tygodniu informowaliśmy o rozpoczętych naporach wniosków na  zakup węgla po preferencyjnych warunkach w większości gmin naszej okolicy. W ostatnich dniach do tego grona dołączył też Grodzisk Mazowiecki i Pruszków.

Jak informował Burmistrz Grodziska Mazowieckiego – Grzegorz Benedykciński - Jesteśmy przygotowani do procedury zakupu i dystrybucji węgla dla naszych mieszkańców. Dokonaliśmy wszelkich niezbędnych czynności formalno-prawnych wynikających z ustawy, podpisaliśmy umowę z prywatnym składem węglowym na terenie gminy, który będzie w naszym imieniu dystrybuował węgiel oraz złożyliśmy zamówienie na portalu rządowym. – informował Burmistrz - Na chwilę obecną oczekujemy na kontakt ze spółki delegowanej przez Rząd, która poinformuje nas o możliwości odbioru węgla. O dokładnej formie i terminie dystrybucji poinformujemy naszych mieszkańców w odrębnym komunikacie.

Należy jednak pamiętać, że przed dokonaniem zakupu preferencyjnego węgla mieszkańcy będą zobowiązani do złożenia wniosku o zakup. W ramach zakupu preferencyjnego będzie można nabyć paliwo stałe – węgiel kamienny: groszek (ekogroszek) oraz orzech. Cena za 1 tonę węgla kamiennego bez względu na asortyment wyniesie 1980 zł do zapłaty.

Wnioski o zakup mieszkańcy mogą składać na piśmie od 16.11.2022 r. w Ośrodku Pomocy Społecznej w Grodzisku Mazowieckim przy ul. T. Kościuszki 32A (sala obsługi klienta na parterze) lub drogą elektroniczną za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej adres epuap: /opsgro/SkrytkaESP

W przypadku złożenia wniosku o zakup za pomocą środków komunikacji elektronicznej wniosek o zakup opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym.

Wnioski o zakup można składać:

  • do 31.12.2022 r. na zakup węgla w ilościach przysługujących do 31.12.2022 r. oraz do 30.04.2023 r.,
  • od 1.01.2023 r. do 30.04.2023 r. na zakup węgla w ilościach przysługujących do 30.04.2023 r.

Do pobrania: WNIOSEK O ZAKUP PRFERENCYJNY PALIWA STAŁEGO – GRODZISK MAZOWIECKI

Do dyspozycji mieszkańców pod numerem 720 909 216 została uruchomiona infolinia, gdzie można uzyskać wszelkie informacje dotyczące składania wniosków.


Podobne warunki sprzedaży węgla dotyczą Pruszkowa. Proponowane asortymenty węgla to groszek oraz orzech. Możliwość zakupu przez gospodarstwo domowe w ramach zakupu preferencyjnego paliwa stałego wynosi do 1,5 tony do 31 grudnia 2022 i 1,5 tony od 1 stycznia 2023 r. – wnioski będzie można składać do 15 kwietnia 2023 r. Gmina sprzedaje węgiel w ramach zakupu preferencyjnego po cenie nie wyższej niż 2000 zł brutto.

Składanie wniosków:
Mieszkańcy Miasta Pruszkowa zainteresowani kupnem węgla, zobowiązani są do złożenia czytelnie wypełnionego wniosku o zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych.

Wniosek o preferencyjny zakup paliwa stałego składa się na piśmie w Kancelarii Urzędu Miasta Pruszkowa lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej. W tym przypadku wniosek opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.

Do pobrania: WNIOSEK O ZAKUP PRFERENCYJNY PALIWA STAŁEGO – PRUSZKÓW.

Szczegółowe informacje dostępne pod numerem telefonu: 660 493 021
E-mail dedykowany do korespondencji: wegiel@miasto.pruszkow.pl

Weryfikacja wniosków i procedura postępowania:
Wnioski podlegają weryfikacji, w szczególności w zakresie przyznanego już dodatku węglowego na rzecz gospodarstwa domowego, w skład którego wchodzi wnioskodawca.

O pozytywnej lub negatywnej weryfikacji wniosku mieszkaniec zostanie poinformowany (mailowo lub telefonicznie w formie wiadomości SMS). O cenie za zamówiony asortyment oraz terminie dokonania wpłaty w kasie Urzędu Miasta Pruszkowa lub na wskazane konto gminy, wnioskodawca ponownie zostanie poinformowany.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: