Od 13 marca zmieni się rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich. Jest to związane m.in. z trwającą modernizacją stacji Warszawa Zachodnia, pracami na liniach Warszawa – Łowicz oraz Warszawa – Małkinia – Szulborze Wielkie, a także weekendowym zamknięciem jednego z torów linii średnicowej podmiejskiej. Ten rozkład jazdy będzie obowiązywać do 11 czerwca.

Od 19 do 20 marca zostanie zamknięty tor nr 3 podmiejskiej linii średnicowej. W związku z tym pociągi KM w kierunku wschodnim będą kursować przez linię średnicową dalekobieżną, przez stację Warszawa Gdańska, lub w skróconej relacji do/z Warszawy Głównej, Wschodniej lub Zachodniej.

Szczegółowe zmiany dla poszczególnych linii:

R1 Warszawa – Skierniewice
Rozkład jazdy będzie zbliżony do obecnego. W dniach 2 i 3 kwietnia, ze względu na budowę wiaduktu drogowego, ruch na odcinku Warszawa Włochy – Pruszków, będzie się odbywał po jednym czynnym torze.

R3 Warszawa – Łowicz Główny
Na linii, oprócz prac w stacji Łowicz Główny oraz na szlaku Sochaczew – Bednary, rozpocznie się także modernizacja stacji Ożarów Mazowiecki oraz wymiana urządzeń sterowania ruchem kolejowym w stacji Sochaczew. Spowoduje to bardzo duże utrudnienia w prowadzeniu ruchu pociągów, a co za tym idzie, częste zmiany w rozkładzie jazdy. Ponadto w wybrane dni, na odcinkach Łowicz Główny – Bednary – Sochaczew – Teresin Niepokalanów, będzie kursowała ZKA.


Do pobrania: PDF icon R1 Warszawa-Skierniewice 13 III-3 IV (8 III)

Do pobrania: PDF icon R1 Warszawa-Skierniewice 4 IV-11 VI (8 III)

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: